Neeilinis susitikimas su operos soliste JUSTINA GRINGYTE

Publikuota: 2017-03-14 Autorius: MB inf.
Neeilinis susitikimas su operos soliste JUSTINA GRINGYTE

MUZIKOS GALERIJA Vilniuje bei JUSTINOS GRINGYTĖS LABDAROS IR PARAMOS FONDAS kovo 16 dieną 18 val. kviečia į neeilinį susitikimą su operos soliste Justina GRINGYTE kamerinėje aplinkoje – naujoje kultūros renginių erdvėje MUZIKOS GALERIJA Gedimino prospekte. Šio vakaro metu turėsite galimybę ne tik pasigrožėti ypatingu Justinos talentu bei nuostabaus grožio balsu, bet ir išgirsti nuoširdų pasakojimą apie sėkmingai besiklostančią pasaulinę karjerą bei jos labdaringą veiklą Lietuvoje. Dainininkei akompanuos pianistė Rūta MIKELAITYTĖ-KAŠUBIENĖ.

***

Mecosopranas JUSTINA GRINGYTĖ, 2015 metais apdovanota tarptautiniu tų metų geriausiojo jaunojo operos atlikėjo vardu, gimė Alytuje 1986 metais, čia, Alytaus muzikos mokykloje baigė fortepijono specialybę, vėliau studijavo Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vokalo katedroje. Magistrantūros studijas tęsė Karališkajame Velso muzikos ir dramos koledže, stažavosi  Londono Nacionalinėje operos studijoje. Justina, laimėjusi konkursą, tapo Jette Parker Jaunąja Artiste Karališkojoje Operoje „Covent Garden“. Vėliau šiame garsiausiame Jungtinės Karalystės operos teatre atliko daugybę vaidmenų. Dirbo ir kituose teatruose – Velso nacionaliniame operos ir baleto teatre, Anglų nacionalinėje operoje, Madrido Karališkajame teatre. Didžiausio pasisekimo ir kritikų dėmesio sulaukė atlikdama Karmen vaidmenį daugelyje pasaulio teatrų - Škotijos Operoje, São Carlo Operos teatre Lisabonoje, Maskvos Didžiajame teatre, Sankt Peterburge, Novosibirske, Massimo Teatre Palermo ir Lietuvos Nacionaliniame Operos ir Baleto teatre.

Ryškiausi koncertai:  G. Verdi „Requiem“ su Simon Bolivar orkestru (dirig. Gustav Dudamel) Venesueloje, G. Malerio 8-oji Simfonija su Esa-Pekka Salonen ir Londono Filharmonijos orkestru Londone Royal Festival Hall, A. Dvoržako „Stabat Mater“ Pažaislio muzikos festivalyje su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, vadovaujamu Gintaro Rinkevičiaus. Justina, akomponuojant Iain Burnside, Delphian įrašų kompanijoje įrašė S. Rachmaninovo dainas, kurias šis duetas atliko ir prestižinėje Wigmore Hall Londone, o duete su Julius Drake atliko šią S.Rachmaninovo programą Antverpene. Ypatingai svarbus L. Van Bethoveno 9-osios simfonijos ištraukos atlikimas kartu su Renée Fleming, Bryn Terfel ir Placido Domingo, diriguojant Antonio Pappano Olimpinių žaidynių komiteto atidarymo ceremonijoje Karališkojoje Operoje Covent Gardene. Toje pačioje scenoje J. Gringytė atliko R.Vagnerio „Im Treibhaus“ (dirig. Barry Wordsworth) „Mūsų neeilinio pasaulio“ Gala koncerte skirtame Didžiosios Britanijos Karalienės Elžbietos II deimantinio karaliavimo jubiliejui. Justina koncertavo Velso Princui Čarlzui Jo Didenybės vasaros rezidencijoje Velse bei Bekingemo rūmuose. Svarbūs ir koncertiniai turai Brazilijoje, Norvegijoje, Italijoje.

2016 metų kovo 1-ąją Lietuvoje Justina Gringytė įkūrė savo vardo labdaros ir paramos fondą. Jai ši veikla ypatingai prasminga – ji tiki, jog muzikai gabūs vaikai turi gauti finansinę pagalbą, kad galėtų tęsti mokymąsi ir išnaudotų savo talento galimybes. Nes muzikinis talentas yra dovana, todėl jam ugdyti reikia atsidavimo, atkaklumo ir lėšų. Pagrindinis fondo tikslas – jaunų, talentingų muzikantų rėmimas, siekiant sudaryti jiems tinkamas sąlygas tobulėti: įsigyti reikiamus instrumentus, lankyti meistriškumo pamokas, dalyvauti konkursuose, rengti koncertus.

Fondo dėka prieš keletą mėnesių Alytaus muzikos mokyklai buvo padovanotas puikus koncertinis fortepijonas – prie šio įvykio įgyvendinimo ženkliai prisidėjo miesto savivaldybė, Rotary, Lions ir Zonta klubai, taip pat vyksta klasikinės muzikos koncertai ir meistriškumo kursai, konkurso būdu Alytaus muzikos mokykloje atrinkta ir pirmoji fondo stipendininkė.

Susiję nariai

Rūta  Mikelaitytė-Kašubienė

Rūta Mikelaitytė-Kašubienė

Pianistė

Komentarai