Senoji muzika iš saulėtosios Italijos

Publikuota: 2017-06-14 Autorius: LNF inf.
Senoji muzika iš saulėtosios Italijos

„Il Giardino Armonico“ susibūrė 1985 metais. Vadovaujamas dirigento ir garsaus išilginės fleitos solisto Giovanni Antonini, šis ansamblis ilgainiui įsitvirtino tarp svarbiausių pasaulyje senosios muzikos kolektyvų. Daugiausia dėmesio jis skiria XVII–XVIII a. muzikos repertuarui. Priklausomai nuo atliekamų kūrinių, ansamblyje griežia nuo 3 iki 35 narių. Į Vilniaus festivalį su vadovu ketina atvykti 7 ansamblio muzikantai.

„Il Giardino Armonico“ nuolatos kviečiamas į festivalius, surengė koncertų žymiausiose pasaulio salėse. Tiek koncertiniai jo pasirodymai, tiek ir Georgo Friedricho Händelio, Claudio Monteverdi, Antonio Vivaldi operų pastatymai sulaukia didžiulio pripažinimo. Ansamblis muzikavo su tokiais solistais kaip Giuliano Carmignola, Cecilia Bartoli, Christophe Coinas, Katia ir Marielle Labèque, Bernarda Fink, Viktoria Mullova, Giovanni Sollima. Nuo 2009 m. „Il Giardino Armonico“ bendradarbiauja su dainininke Cecilia Bartoli. Drauge jie inicijavo projektą „Sacrificium“, kurį vainikavo turiningos gastrolės po visą Europą ir garso įrašas, Prancūzijoje ir Belgijoje įvertintas „Platininio disko“ apdovanojimu. Tarp naujausių darbų – koncertinės gastrolės ir garso įrašai su kylančia žvaigžde Julia Lezhneva, pasirodymų turas Tolimuosiuose Rytuose, bendri projektai su violončelininke Sol Gabetta, sopranu Anna Prohaska, smuikininke Isabelle Faust ir Bavarijos radijo choru.

„Il Giardino Armonico“ ilgai bendradarbiavo su įrašų kompanija „Teldec Classics“. Už čia išleistas A. Vivaldi ir kitų XVIII a. kompozitorių kūrinių kompaktines plokšteles pelnyti net 7 prestižiniai apdovanojimai. Nuo 2008 m. ansamblis dirba su įrašų kompanija „Decca/L’Oiseau-Lyre“. Tarp svarbesnių įrašų, padarytų šioje kompanijoje, minėtini Händelio „Concerti Grossi“ ir su dainininke Bernarda Fink įgrota kantata „Il Pianto di Maria“. 2014 m. rudenį baigėsi apie dvidešimt metų trukęs projektas – visų Josepho Haydno simfonijų garso įrašai, lydimi koncertinių pasirodymų įvairiose Europos scenose.

Vilniaus festivaliui „Il Giardino Armonico“ parengė Antonio Vivaldi ir kitų XVI–XVIII a. italų kompozitorių kūrinius, savo muzika įprasminančius renesanso ir baroko bei baroko ir klasicizmo laikotarpių sandūrą. Klausysimės Giovanni Gabrieli, Giovanni Legrenzi, Aurelio Virgiliano, Dario Castello, Pietro Nardini, Baldassare's Galuppi muzikos. Šį išskirtinį Italijos muzikų koncertą festivaliui padeda rengti Italų kultūros institutas Vilniuje.

„Il Giardino Armonico“ ir fleitos solisto Giovanni Antonini programa „Harmonijos sodai“ skambės birželio 19 d., pirmadienį, 19 val. Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje.

 

Komentarai