WDR orkestras sveikina Vilnių

WDR orkestras sveikina Vilnių
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
A. Vienuolio g. 1, Vilnius LT-01104
19:00
2017-06-14
Trečiadienis
Kaina 15.00 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

LUDWIG VAN BEETHOVEN – Uvertiūra „Egmontas“, op. 84
ANTONÍN DVOŘÁK – Koncertas violončelei ir orkestrui Nr. 2, h-moll, op. 104
JOHANNES BRAHMS – Simfonija Nr. 3 F-dur, op. 90

Simfoninių radijo orkestrų tradicijas puoselėjantis Westdeutsche Rundfunk (WDR, Vakarų Vokietijos radijo) simfoninis orkestras, įkurtas 1947 m. Kelne, per savo veiklos dešimtmečius pelnė tarptautinę šlovę. Bendradarbiaujantis su garsiausiais dirigentais, solistais ir kompozitoriais, nuolat radijo ir televizijos eteryje, svarbiausiose koncertų salėse ir festivaliuose pasirodantis orkestras yra Vokietijos Šiaurės Reino-Vestfalijos regiono muzikinio gyvenimo ambasadorius. 

Išskirtinę kolektyvo reputaciją, profesionalumą ir įspūdingą istoriją formavo tiek iškiliausi pasaulio dirigentai, tiek pagrindiniai orkestro vadovai. Dabartinis – suomis Jukka-Pekka Saraste orkestrui vadovauja nuo 2010–2011 m. sezono. Jau pirmąjį J.-P. Saraste’s diriguojamo WDR orkestro Gustavo Mahlerio Devintosios simfonijos atlikimą Kelno filharmonijoje spauda pavadino kolektyvo „didžiosios eros pradžia“. Prie šio orkestro pulto dirigentas stojo jau turėdamas solidžią tarptautinę koncertinę patirtį: vadovavo Toronto, Oslo filharmonijos, Suomijos radijo simfoniniams orkestrams, buvo kviestinis Londono, Miuncheno, Roterdamo filharmonijų, „Staatskapelle Dresden“, BBC, Leipcigo „Gewandhaus“ ir kitų orkestrų dirigentas.

Koncerto solistui, prancūzų violončelininkui Gautier Capuçonui kritikai negaili pagyrų. Antai „Gramophone“ rašo, kad jis „violončele griežia valdingai ir racionaliai, nors šias savybes įgauna tik kur kas vyresni muzikantai. Jo stryko sąlyčio lengvumas ir mostų tikslingumas žavi patys savaime, tačiau, derinami su neįsivaizduojamai švelniu garsu aukštame registre, tiesiog užgniaužia kvapą“. G. Capuçonas solo koncertuoja su garsiais pasaulio orkestrais: Karališkuoju „Concertgebouw“, Niujorko, Vienos, Berlyno, Miuncheno filharmonijų, Filadelfijos, Nacionaliniu Prancūzijos, Monte Karlo, BBC, Sidnėjaus, Čikagos, San Francisko simfoniniais. Entuziastingai jis atlieka ir kamerinę muziką, bendradarbiaudamas su tokiomis įžymybėmis kaip Nicholas Angelichas, Martha Argerich, Danielis Barenboimas, Jean-Yvesas Thibaudet ir daugelis kitų. Violončelininkas groja 1701 m. Matteo Goffrilerio padirbtu instrumentu.

Vilniaus festivalis 2017

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius

Prenumeruokite „Muzikos barus“!