KOMPOZITORĖS, MYLIMOSIOS, MŪZOS

KOMPOZITORĖS, MYLIMOSIOS, MŪZOS
Birštono kurhauzas
B. Sruogos g. 2, Birštonas LT-59209
19:00
2017-08-01
Antradienis
Kaina 5.00 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

Mylimosios, mūzos, įkvėpėjos… Taip dažnas įsivaizduoja moterų vaidmenį kūrybos procese. Silpnosios lyties atstovės, liekančios istorijos paraštėse. O gal – kompozitorės, kūrėjos? Genijų šešėlyje atrandame stiprias, savo talentą ir asmeninę karjerą dėl meilės paaukojusias moteris – Clarą Schumann, Almą Mahler. Tačiau Amy Beach ir Nadia Boulanger – puikūs moterų emancipacijos pavyzdžiai, jos sugebėjo įsitvirtinti ir įgyti autoritetą vyrų dominuojamose srityse – kompozicijoje ir dirigavime.

Rugpjūčio 1 d. Birštono kurhauze atrasti šių keturių ypatingų moterų kūrybą kviečia dainininkė Jūratė Švedaitė (sopranas) ir Audronė Kisieliūtė (fortepijonas).

Dainininkė, pedagogė, režisierė Jūratė Švedaitė – lietuvių kompozitoriaus, dirigento, pedagogo, dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ įkūrėjo prof. Jono Švedo anūkė. Ji nuo mažų dienų dainavo mergaičių chore „Liepaitės“, būdama keturiolikos įrašė vieną kompozitoriaus B. Gorbulskio dainą jo naujai plokštelei. Studijavo dainavimą Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija). 1998 m. su šeima apsigyveno JAV, Konektikuto valstijoje, ir netrukus tapo Konektikuto lyrinės operos (Connecticut Lyric Opera) soliste, yra pasirodžiusi Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, „Carnegie Hall“ scenose. Su Lietuvos kameriniu orkestru dalyvavo gastrolėse Europoje, JAV ir Izraelyje, koncertavo su Naujosios Britanijos simfoniniu, Kauno kameriniu, Konektikuto virtuozų kameriniu ir kitais orkestrais.
J. Švedaitė sukūrė daugiau nei 20 operos vaidmenų, yra įvaldžiusi įvairų repertuarą. Pradėjo nuo lyrinio soprano partijų (Rozinos, Adinos, Džildos, Paminos, Violetos), vėliau, subrendus balsui, įkūnijo dramatinius personažus – Toską, Čio Čio San, Nedą, Margaritą, Doną Aną, Dezdemoną, Sentą, Tatjaną... J. Švedaitė puikiai atlieka ir G. F. Händelio, W. A. Mozarto, J. S. Bacho, J. B. Pergolesi kantatų ir oratorijų soprano partijas.
Dainininkė tobulinosi pas žymius vokalo meistrus Irą Siff, Rene Fleming, konsultavosi su dirigentais T. Shimada, J. M. Di Costanzo ir kitais specialistais.
J. Švedaitė-Waller – Konektikuto koledžo (Connecticut College) docentė (assistant professor), dėsto Thames Valley muzikos mokykloje, nuolatos kviečiama vesti meistriškumo kursų Italijoje ir Lietuvoje.

Pianistė Audronė Kisieliūtė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos auklėtinė. Mokėsi prof. M. Azizbekovos fortepijono ir prof. M. Rubackytės koncertmeisterio klasėse. 1987 m. pradėjo dėstyti akompanimento meną LMTA Koncertmeisterio katedroje. Docentės A. Kisieliūtės klasę yra baigę daugiau kaip 70 studentų.
Dainininkams Audronė Kisieliūtė talkino daugiau nei 15 tarptautinių konkursų, XI M. Glinkos konkurse ji pelnė geriausio koncertmeisterio diplomą.
Pianistė yra koncertavusi prestižinėse Maskvos, Sankt Peterburgo, Talino, Kijevo salėse, Varšuvos nacionalinėje filharmonijoje ir Karalių rūmuose, Varšuvos muzikos universiteto salėje, Senato rūmuose Paryžiuje, Masačusetso universiteto koncertų salėje (JAV). Dalyvavo tarptautiniuose muzikos festivaliuose „Saabrücker Sommermusik“, „Il Raemuusika paevãd“, Edvardo Griego, Thomo Manno, M. K. Čiurlionio, Pažaislio, Tytuvėnų ir kituose festivaliuose.
Meniškai produktyvus A. Kisieliūtės bendradarbiavimas su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate dainininke Asta Krikščiūnaite. Jau antrą dešimtmetį gyvuojantis duetas parengė prancūzų, vokiečių, austrų, italų, JAV kompozitorių dainų koncertines programas, įrašė 3 kompaktines plokšteles.
Muzikos kritikai A. Kisieliūtės skambinimą apibūdina kaip juvelyriškai tikslų, aiškų, laisvą ir skoningą. Pianistės interpretacijos vertinamos dėl puikaus stiliaus pojūčio, emocinės raiškos darnos bei jautrumo muzikinei aplinkai.

 

Susiję nariai

Audronė Kisieliūtė

Audronė Kisieliūtė

Pianistė, LMTA docentė

Jūratė Švedaitė

Jūratė Švedaitė

Dainininkė

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius

Prenumeruokite „Muzikos barus“!