Girdutis Jakaitis

Girdutis Jakaitis
Altininkas, Valstybinio Vilniaus kvarteto artistas
1965-04-04
Gimtasis miestas: Panevėžys
+37068623398
Meno kūrėjo statusas

Meno kūrėjo statusas suteiktas 2005-11-11

LR Kultūros ministro įsakymu Nr. ĮV-513

Aukštosios mokyklos
Nuo 1991 m. iki 1986 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademija (Alto specialybė)
Darbovietės
Lietuvos nacionalinė filharmonija (Valstybinis Vilniaus kvartetas, altistas)
Apdovanojimai

Altininkas Girdutis Jakaitis, kaip Valstybinio Vilniaus kvarteto narys, yra apdovanotas Lietuvių fondo (JAV) kultūrine muzikine Dr. Antano Razmos premija (2002 m.), Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija (2004 m.), Baltijos asamblėjos premija (2005 m.), Šv. Kristoforo statulėle už nuopelnus kultūrai (2015 m.) bei kitais garbingais šalies ir užsienio apdovanojimais.

Biografija

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas altininkas Girdutis Jakaitis koncertuoti pradėjo studijuodamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Evaldo Vyčino ir prof. Petro Radzevičiaus klasėse. 1989 m. kartu su pianiste Daiva Stulgyte Povilaitiene jis pelnė Kišiniovo (Moldova) jaunųjų atlikėjų konkurso II premiją, taip pat dalyvavo tarptautiniuose konkursuose Italijoje bei Vokietijoje. Kaip Muzikos ir teatro akademijos styginių kvarteto narys koncertavo Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje ir Sofijos muzikos akademijoje Bulgarijoje. 1990 m. altistas tobulinosi prof. Thomaso Rieblio meistriškumo kursuose „Mozarteum“ universitete Zalcburge.

Atlikėjas grojo rečitalių Lietuvos miestuose, Vokietijoje, kaip solistas koncertavo su Muzikos ir teatro akademijos, Kišiniovo filharmonijos simfoniniais orkestrais, Valstybinio simfoninio orkestro styginių grupe, Lietuvos ir Klaipėdos kameriniais orkestrais, lietuvių kompozitorių kūrinius atliko šiuolaikinės muzikos festivaliuose „Gaida“ ir „Jauna muzika“. Atlikdamas šiuolaikinį repertuarą, altininkas bendradarbiauja su „Gaidos“ ansambliu.

Iki 1996 m. G. Jakaitis grojo Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre, vėliau buvo pakviestas į Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą. Nuo 1997 iki 2020 m. - Valstybinio Vilniaus kvarteto artistas. Kartu su Vilniaus kvartetu apkeliavo daugybę užsienio šalių, koncertavo tokiose prestižinėse salėse kaip Niujorko „Carnegie Hall“, Leipcigo „Gewandhaus“, Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Miuncheno „Bayerische Rundfunk“, Toronto „Glen Gould studio“, Grenoblio „Salle Olivier Messiaen“, Zalcburgo „Mozarteum“ ir kitose; 2013 m. atstovavo Lietuvai mūsų šalies pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai skirtuose koncertuose Egipte ir Prancūzijoje. Savo krašto muzikinę kultūrą garsino tarptautiniuose festivaliuose „Gruodžio vakarai“, „Šiaurės gėlės“ (Rusija), Brėgenco (Austrija), Echternacho, Burglinstero (Liuksemburgas), Cervanteso (Meksika), Kuhmo ir Nantalio (Suomija), „Liturginio kalendoriaus“ ciklo (Italija), „Schreyahner Herbst“, „Musica viva“, „Ükermerkische Woche“, Šlėzvigo-Holšteino (Vokietija), Ohajo (JAV) universiteto, Mil Hilo (Didžioji Britanija), „Festival 38e Rugissants“, „Rencontres musicales le Prée“, „De Radio France et Montpellier“, Hectoro Berliozo, „Vakarų–Rytų“, Pirėnų, „Listomanijos“ (Prancūzija), „West Cork“ (Airija), Vilniaus, Pažaislio, „Gaidos“, Thomo Manno, Vilniaus styginių kvartetų ir kt. 2018 m. minint Lietuvos valstybės 100-metį, kartu su kvartetu koncertavo Kijeve Lvove, Ivano Frankivsko ir Dnipro miestuose Ukrainoje; su įvairiais koncertais bei edukacine programa „Lietuviška muzika Lietuvos 100-mečiui“ keliauta po Lietuvos miestus ir miestelius. Nemažai koncertuota Šiauliuose: koncerte Sauliui Sondeckiui atminti, festivaliuose „Verbum musicale“, „Šiaulių Monmartro respublika 2018“, kituose.

Altininkas, kaip Vilniaus kvarteto narys, koncertavo su tokiais scenos meistrais kaip Michailas Pletniovas, Michelas Lethiecas, Davidas Geringas, Jurijus Bašmetas, Mūza Rubackytė, Andrius Žlabys, Golda Vainberg-Tatz, Vytautas Sondeckis, Jonė Kaliūnaitė, Indrė Petrauskaitė, Katerina Diadura, Guoda Gedvilaitė, Sonatos ir Roko Zubovų fortepijoninis duetas ir kiti.

Kaip kvarteto narys dalyvavo įrašuose, išleistuose Lietuvos ir tarptautinėse įrašų kompanijose.

2009 m. dalyvavo atrastos L. van Beethoveno Koncerto fortepijonui Nr. 4 kamerinės versijos įrašuose su pianiste Mūza Rubackyte ir Šanchajaus styginių kvartetu („Warner Classics & Jazz“ / „Lontano“, 2009).

Kartu su pianiste Daiva Stulgyte Povilaitiene su pertraukomis groja nuo 1987m. Duetas dalyvavo konkursuose Moldovoje (II vieta ir diplomas), Florencijoje, koncertavo Lietuvoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje.