Almas Švilpa

Dainininkas, Alto muzikinio teatro Esene (Vokietija) solistas
Gimimo data: 1971-05-26
Meno kūrėjo statusas

Meno kūrėjo statusas suteiktas 2012-09-26

LR Kultūros ministro įsakymu Nr. ĮV-652

Biografija

Nuo 1996-ųjų bosas Almas Švilpa yra „Aalto“ muzikinio teatro Esene (Vokietija) solistas. Dainavimą jis studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas V. Prudnikovą. Pirmasis A. Švilpos vaidmuo profesionalioje scenoje (Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre) buvo Don Bazilijus G. Rossini operoje „Sevilijos kirpėjas“.

A. Švilpa yra sėkmingai pasirodęs Vienos liaudies operoje, Zalcburgo festivalyje, Drezdeno, Berlyno, Diuseldorfo, Štutgarto ir Hanoverio valstybinių, Enšedo ir Kelno nacionalinių operų scenose. Dainininko repertuare – ir populiariausi, ir retai atliekami boso vaidmenys: Olandas (R. Wagnerio „Skrajojantis Olandas“), Jonas Krikštytojas (R. Strausso „Salomėja“), Mefistofelis (Ch. Gounod „Faustas“), Orestas (R. Strausso „Elektra“), Don Bazilijus (G. Rossini „Sevilijos kirpėjas“), Didysis inkvizitorius (G. Verdi „Don Karlas“), Sparafučilė (G. Verdi „Rigoletas“), Figaras (W. A. Mozarto „Figaro vedybos“), Votanas (R. Wagnerio tetralogija „Nibelungo žiedas“), Zacharijas (G. Verdi „Nabukas), Kunigaikštis Igoris (A. Borodino „Kunigaikštis Igoris), Farlafas (M. Glinkos „Ruslanas ir Liudmila“) ir kt.

Dėl savo ypač gražaus, spalvingo balso, puikios dikcijos, be priekaištų parengtos muzikinės partijos, solistas A. Švilpa kiekvieno pasirodymo metu prikausto ne tik publikos, bet ir žinovų dėmesį. Už vaidmenis R. Wagnerio „Skrajojančiame Olande“, tetralogijoje „Nibelungo žiedas“, Ch. Gounod „Fauste“ bei W. A. Mozarto „Don Žuane“ dainininkas yra sulaukęs itin palankių vokiečių muzikos kritikų vertinimų.

Svarbiausi darbai

VILNIAUS FESTIVALIS 2012

LRT mediateka

 

Publikacijos

Almas Švilpa Maskvos Didžiajame teatre I

Almas Švilpa Maskvos Didžiajame teatre II