Justinas Mačys

Justinas Mačys
Fleitininkas
1984-07-06
Gimtasis miestas: Panevėžys, Lietuva
+370 606 31024
Mokyklos
Nuo 1993 m. iki 1995 m. Raseinių Meno Mokykla, mokytos Astos Nikžentaitienės fleitos klasė
Nuo 1995 m. iki 1998 m. Panevėžio Vaikų Muzikos Mokykla, mokytojo Eduardo Mackaus fleitos klasė
Nuo 2000 m. iki 2003 m. Vilniaus Konservatorija, dėstytojos Laimos Šulskutės fleitos klasė
Aukštosios mokyklos
Nuo 2003 m. iki 2009 m. Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademija, profesoriaus Algirdo Vizgirdos fleitos klasė
Nuo 2009 m. iki 2010 m. Lyono, Prancūzija, Nacionalinė Muzikos ir Šokio Konservatorija, profesoriaus Philippe Bernold ir asistento Julien Beaudiment fleitos klasė
Biografija

Justinas Mačys (g.1984) muzikinį kelią pradėjo Raseiniuose, mokytos Astos Nikžentaitienės fleitos klasėje. 1998 m. baigė Panevėžio vaikų muzikos mokyklą, kur jis mokėsi pas Eduardą Mackų. Tais pačiais metais įstojo į Vilniaus konservatoriją studijuoti pas dėstytoją Laimą Šulskutę. 2003 - 2009 metais Justinas studijavo Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje prof. Algirdo Vizgirdos fleitos klasėje, kur įgijo bakalauro, taip pat magistro laipsnius. 2009 – 2010 metais stažavosi Prancūzijoje, Lyono Nacionalinėje Muzikos ir Šokio Konservatorijoje pas prof. Philippe Bernold ir asistentą Julien Beaudiment.

Keletą kartų jis dalyvavo garsių fleitistų, tokių kaip W. Bennet G. Buorgogne V. Botazzini B. Gisler Haase meistriškumo kursuose. 2008 m. Justinas dalyvavo meistriškumo kursuose Saint - Maur, (Prancūzija), III Convention Francaise De La Flute in memoriam Alain Marion, kuriuos vedė Philippe Bernold. 

Justinas Mačys laimėjo 1-ąjį prizą VIII J. Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurse (2000), 2005 m. jis laimėjo I premiją tarptautiniame fleitistų konkurse „Juodkrantė 2005“. Kartu su pianiste Julija Sadaunykaite, Tarptautiniame kamerinių ansamblių ir koncertmeisterių konkurse Vilniuje 2010 m., Justinas laimėjo 3-iąją vietą. Justinas Mačys aktyviai dalyvauja Lietuvos muzikiniame gyvenime ne tik kaip solistas, bet ir kaip kamerinės muzikos atlikėjas. Jis grojo su Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijos studentų simfoniniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru ir kamerinės muzikos ansambliu "Musica Humana", diriguojant D. Geringui, S. Sondeckiui, Ph. Bernold, J. C. Capezzalli, R.Šervenikui, M. Pitrėnui, A. Vizgirdai. Kaip solistas ir įvairių kamerinių ansamblių dalyvis yra atlikęs nemažai kūrinių parašytų asmeniškai jam. 2010 m. kartu su kamerinės muzikos ansambliu "Musica Humana" muzikantas išleido kompaktinę plokštelę " Raktažodis - Keyword". Be to, kaip solistas ir įvairių ansamblių dalyvis Justinas Mačys koncertavo tokiose šalyse kaip Danija, Vokietija, Austrija, Šveicarija, Italija, Prancūzija, Latvija, Rusija, Estija, Lenkija.

Koncertai

Nuotraukų galerijos