Žana Miniotaitė

Telefonas: +37063646003
Gimimo data: 1987-12-18
Meno kūrėjo statusas

Meno kūrėjo statusas suteiktas 2020-04-29
LR Kultūros ministro įsakymu Nr. ĮV-496

Mokyklos
M.K. Čiurlionio menų mokykla
Aukštosios mokyklos
Nuo 2017 m. iki 2012 m. Maskvos Valstybinė P.I. Čaikovskio konservatorija
Biografija

Violončelininkė Žana Miniotaitė – solinės ir kamerinės muzikos atlikėja, tarptautinių konkursų laureatė. Įvairių epochų apimantis Žanos repertuaras, domėjimasis barokine bei šiuolaikine muzika, savotiškos raiškos paieška liudija apie platų atlikėjos akiratį ir ryškų atlikimo individualumą, o jos atliekama muzika yra skambėjusi įvairiuose Europos sąjungos, Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos miestuose.

Dar besimokydama Žana kaip solistė dalyvavo įvairių šalių muzikos festivaliuose, sugrojo virš 70 rečitalių, kelis koncertus su orkestru solo, sudalyvavo daugelyje meistriškumo kursų. Taip pat Žana yra daugelio tarptautinių konkursų dalyvė, keliuose iš kurių gavo laureato vardą, diplomus ir specialius prizus. Gyvendama Maskvoje, Žana reguliariai grodavo Lietuvos Respublikos ambasados renginiuose.

Žana Miniotaitė gimė 1987-ųjų metų gruodžio mėnesi Rusijoje, kur prieš keliasdešimt metų buvo ištremtas jos senelis bei gimė tėvas, kompozitorius Viktoras Miniotas. Žana pradėjo mokytis muzikos būdama tik 2 metų amžiaus, o po metų jau dalyvavo įvairiuose koncertuose. Iš pradžių Žana mokėsi groti smuiku su savo mama, smuikininke Svetlana Miniotas, o vėliau pradėjo groti fortepijonu muzikos mokykloje.

1996 metais Žana su šeima pagal tremtinių programą persikraustė į Lietuvą, kur ji pirmą kartą paėmė į rankas violončelę mokytojos T. Kuc klasėje, būdama jau dešimties metų amžiaus. 2001 metais Žana įstojo į Nacionalinę M.K. Čiurlionio menų mokyklą, kur mokėsi A. Palšausko klasėje. 2005 metais ji buvo priimta į garsiosios N.N. Šahovskajos dukters, docento O.B. Galočkilos, klasę ir išvyko studijuoti į Maskvos akademinį muzikos koledžą. 2012 metais Žana pradėjo studijuoti Maskvos valstybinėje P.I. Čaikovskio konservatorijoje kurią sėkmingai baigė 2017 metais violončelininko Boriso Andrianovo specialybės klasėje. Kamerinį ansamblį ir styginių kvartetą Žanai taip pat pasisekė studijuoti garsiųjų muzikantų Aleksandro Rudino, Aleksandro Korčiagino ir Olego Bugaevo klasėse.

2018 metais, baigusi studijas Maskvoje, Žana sugrįžo į Lietuvą, kur pratęsė savo kūrybinę veiklą. Per pastaruosius metus ji sugrojo kelis rečitalius Anykščiuose bei Vilniuje, sudalyvavo Birštono vasaros muzikos akademijos meistriškumo kursuose, Davydo Geringo meistriškumo kursuose Vilniuje, Nikolo Joens meistriškumo kursuose Kuldigoje 2019 m., ECMA meistriškumo kursų sesijoje Vilniuje 2019 m., Tarptautiniame vargonininkų muzikos festivalyje 2019 bei 2020 metais Rokiškyje, 2020 metų Aukštaitijos tarptautinio muzikos festivalio atidaryme Utenoje. Taip pat 2019 metais Žana, kaip Lietuvos violončelininkė, buvo pakviesta dalyvauti XI Gabalos festivalyje bei laimėjo specialų prizą Paryžiaus muzikos konkurse. Nuo 2018 metų balandžio mėnesio Žana bendradarbiavo su Vilniaus Mažuoju teatru, kur ji dalyvavo spektaklio „Manno laimė“ (rež. Gulnaz Balpeisova) sukūrime bei atliko violončelistės vaidmenį.

Iš ankstesnės violončelininkės veiklos galima pažymėti dalyvavimą II Taneevo festivalyje Vladimire 2017 m., Festivalyje „Muzikos pavasaris“ Kaliningrade 2015 m., Festivalyje „Sugrįžimai“ Vilniuje 2015 m. ir 2018 m.; solinius pasirodymus, grajant R. Šumano koncertą su Vladimiro gubernatoriaus simfoniniu orkestru, A. Vivaldi, M. Bruch „Kol Nidrei“ ir G. Solima „Violoncelles vibrez“ su Kaliningrado kameriniu orkestru, bei E. Elgaro koncertą su Vladimiro gubernatoriaus simfoniniu orkestru; dalyvavimą A. Bondurianskio kamerinio ansamblio meistriškumo kursuose Maskvoje 2009m.,Umberto Kleriči meistriškumo kursuose Maskvos valstybinėje P.I. Čaikovskio konservatorijoje 2013 m., Davydo Geringo meistriškumo kursuose Sankt-Peterburgo Muzikos namuose 2013 m., Vivacello festivalio meistriškumo kursuose Maskvoje 2016 m. (Giovanni Sollima, Jens Peter Maintz); 2017 m. (Xavier Philips, Laczlo Fenyo), Klaipedos tarptautinio violončelės festivalio meistriškumo kursuose (Monika Leskovar), laimėjimus tarptautiniame Maskvos Techninės literatūros konkurse 2005 m., Tarptautiniame styginių instrumentų konkurse „Simfoninės atostogos“ Maskvoje 2006 m., Tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse „Muzika be sienų“ Druskininkuose 2011m. Bei Marijos Yudinos tarptautiniame kamerinių ansamblių konkurse Sankt-Peterburge 2012 m.

 

Svarbiausi darbai

Kūrybinės veiklos sąrašas

Dalyvavimas ir laimėjimai konkursuose:

 

 

Dalyvavimas muzikos festivaliuose:

 

Dalyvavimas meistriškumo kursuose:

 

 

Koncertai su orkestru:

 

 

Įrašai:

 

Dalyvavimas teatro pastatimuose:

 

 

Repertuaras