„Herojai su orkestru“ – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro XXVI sezonas

Publikuota: 2014-09-11 Autorius: Rasa Aukštuolytė
„Herojai su orkestru“ – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro XXVI sezonas

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO) rugsėjo 12 d. pradeda naują koncertinį sezoną. Jo metu Vilniaus kongresų rūmuose klausytojų lauks ne tik LVSO ir jo meno vadovas bei vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius, bet ir ryškūs Lietuvos bei užsienio solistai.

XXVI-ąjį sezoną LVSO pradės D. Šostakovičiaus koncertu smuikui ir orkestrui Nr. 1 bei A. Brucknerio simfonija Nr. 7. Orkestro scenos partneriu koncerto metu taps vienas populiariausių šių dienų smuikininkų Vadimas Repinas. „Man labai malonu, kad turime tokį svečią, kuris puošia didžiausių miestų simfoninių orkestrų programas. Lietuvos publikai tai didelis įvykis, kadangi nedažnai į Lietuvą atvyksta tokio lygio solistai“, - spaudos konferencijoje teigė LVSO meno vadovas ir vyr. dirigentas G. Rinkevičius.

Neatsitiktinai naujajam sezonui pasirinktas pavadinimas „Herojai su orkestru“. Jame klausytojai turės progas išgirsti tokius žymius Lietuvos ir užsienio atlikėjus, kaip smuikininkė Liana Isakadze, pianistai Petras ir Lukas Geniušai, violončelininkas Denisas Šapovalovas, pianistas Gintaras Januševičius ir kt. „Šis sezonas nuo kitų skirsis tuo, kad su orkestru gros tokie pasaulinio lygio muzikantai. Taip pat ir pats orkestras pereina į aukštesnį kokybinį lygį. Aš tai jaučiu su kiekvienu koncertu ir tai mane labai džiugina“ – teigė G. Rinkevičius.

LVSO džiaugiasi ir gausėjančiu rėmėjų būriu. „Džiugu, kad atsiranda vis daugiau orkestro rėmėjų. Mums svarbu, kad verslas atkreipia dėmesį į meną, muziką“, - spaudos konferencijoje džiaugėsi orkestro vadovas Stasys Pancekauskas. Jis taip pat padėkojo visiems LVSO klausytojams bei koncertų lankytojams, kurių dėka, pasak orkestro vadovo, šis kolektyvas ir gyvuoja.

Pasak LVSO vyr. dirigento G. Rinkevičiaus, jiems svarbu orientuotis į kuo platesnę auditoriją. „Norime sulaukti ne tik nuolatinių savo klausytojų, kurie mus puikiai pažįsta ir kuriuos labai gerbiame, bet ir tokių, kurie galbūt pirmą kartą išgirstų simfoninį orkestrą. Norime parodyti, kad tai gražu, gyva, emocionalu“, - teigė G. Rinkevičius.

G. Rinkevičius priminė, jog Vilniaus miestui reikalinga ir nauja koncertų salė. „Norėčiau kreiptis į Vyriausybę ir paprašyti, kad viskas vyktų greičiau. Gaila, kad iki šiol dar neturime tiek architektūriškai, tiek akustiškai gražios koncertų salės“ – sakė dirigentas.  

Komentarai