2019-ais metais jaunieji muzikos kritikai skaitys daugiau

Publikuota: 2018-12-10 Autorius: „Apie muziką“ inf.
Jaunieji autoriai

Šiandien, gruodžio 10 d., Kompozitorių namuose, Vilniuje, įvyko jaunųjų muzikos kritikų apdovanojimai „Apie muziką’2018“. 33-ims jauniesiems autoriams įteiktos 45 kultūrinių leidinių prenumeratos bei 15 knygų už 963 eurus.

Nominacijas paskelbė Lietuvos kompozitorių sąjungos Muzikologų sekcijos pirmininkė Lina Navickaitė-Martinelli ir savaitraščio  „Septynios meno dienos“ muzikos redaktorė Laimutė Ligeikaitė. Jaunuosius autorius taip pat pasveikino „Muzikos barų“ redaktorė Audronė  Žigaitytė-Nekrošienė ir „Kultūros barų“ muzikos redaktorė Rūta Gaidamavičiūtė.

Vakaro metu gyvai skambėjo grupės „El Chico Fuendre“ ir kompozitorės Liepos Užusenytės instrumentiniai kūriniai, o visus dalyvaujančius Vytauto Kernagio daina „Mūsų dienos kaip šventė" suvienijo muzikologės Karolina Rimskytė ir Lukrecija Stonkutė. Vakarą pravedė Vida Strumilaitė.

Apdovanojimų tikslas – paskatinti mus visus ir pačius jaunuosius autorius daugiau skaityti apie muziką. Projekto metu prisiminėme per paskutinius tris semestrus publikuotus tekstus ir pasidžiaugėme dar plačiai nepripažintų, mažiau patyrusių autorių pasiekimais, taip skatindami tolimesnę kūrybą ir lydėdami juos į profesionalių muzikos kritikų gretas.

Pirmuosius „Apie muziką“ apdovanojimus parėmė Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kompozitorių sąjunga ir leidiniai: „Kultūros barai“, „Krantai“, „Liaudies kultūra“, „Muzikos barai“, „Naujasis židinys - Aidai“, „Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“, „Septynios meno dienos“, „Apie muziką“ ir „Muzikos kalendorius“.

Su vertintais kūriniais ir nominuotais autoriais galima susipažinti svetainėje http://apiemuzika.lt/apdovanojimai/

Susiję nariai

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Kompozitorė, profesorė, muzikos kritikė ir apžvalgininkė (muzikos žurnalistė), muzikos meno ir mokslo žurnalo "Muzikos barai" leidėja ir redaktorė, leidėja (kompaktinės plokštelės, knygos), organizatorė (vadybininkė, prodiuserė)

Komentarai