Anglijos nacionalinėje operoje – „Karmen“ su Justina Gringyte

Publikuota: 2020-02-09 Autorius: Rūta Giniūnaitė
Justina Gringytė "Karmen" vaidmenyje. Richard Hubert Smith nuotr.

Calixto Bieito pastatyta George Bizet opera „Carmen“ vasario pradžioje grįžo į Anglijos nacionalinę operą po aštuonerių metų nuo jos pirmojo pastatymo Londono koliziejuje premjeros. Tai stiprus amerikiečių tenoro Šono Panikkaro sugrįžimas – jis debiutuoja Don Chosė vaidmenyje ir kuria puikų Karmen žavesio pavergtą pavydaus kareivio portretą.

Šiuolaikinis pastatymas atrodo minimalistinis – scenoje kartais jaučiama tuštuma, užpildyta tik retomis užuominomis apie Ispanijoje vykstantį operos veiksmą: plevėsuojančia nacionalistine vėliava, jaučio imitacija... Laimei, operos pagrindinis akcentas yra lietuvių mecosopranas Justina Gringyté, atliekanti pagrindinį Karmen vaidmenį ir žaismingai įkūnijantį jos gundantį dominavimą.

Talentingosios Valentinos Peleggi diriguojamas orkestras savo darbą atlieka be klaidų, išskyrus kelias ištraukas, kuriose tempas buvo nemaloniai paskubintas, vilkdamas lyrišką garso liniją į nedidelę netvarką. Apžvalgos autoriaus Craigo Dacey nuomone, operos pasirodymams įsibėgėjant, tempas nusistovės ir bus malonus kiekvieno žiūrovo ausiai.

Escamillo vaidmenį įkūnija baritonas Ashley Richesas, kuris pateikė publikai puikų ir herojišką toreadoro, kuris varo José į žudikišką pavydą, vaizdavimą. Britų sopranas Nardus Williams yra dar viena jauna operos dainininkė, debiutavusi kaip Mikaela, kurią reikia stebėti opera besidominčiam pasauliui.

„Nuostabu stebėti tvirtą N. Williams balso ir elgesio kombinaciją švelniame Mikaelos vaidmenyje. Galų gale, pripažinta Bieito „Karmen“ operos versija – vis dar tokia pat svarbi ir aktuali kaip ir bet kada", – įsitikinęs autorius.

„Karmen“ Anglijos nacionalinėje operoje kartu su Justina Grigyte galima pamatyti iki vasario 27 dienos.

Šaltinis: rhinegold.co.uk

Nuotrauka: Richardo Huberto Smitho

Komentarai