Bliuzas, prisijaukinęs indų raga muziką

Publikuota: 2014-03-02 Autorius: MB inf.
Bliuzas, prisijaukinęs indų raga muziką

Po dvejų metų pertraukos bliuzo atlikėjas Harry Manx  surengs tik kelis koncertus Europoje ir vienas iš jų įvyks Lietuvoje. Nepraleiskite galimybės susipažinti su šio atlikėjo kūryba, kuri muzikos kritikų vadinama „pagrindine jungtimi tarp Rytų ir Vakarų muzikos". 

Harry Manx kūryboje naudojama daugybė indų, afrikiečių ir Vakarų muzikos instrumentų: slide gitara, Mohan Veena, lūpinė armonikėlė, tabla, dholak, klavišiniai instrumentai, vargonai, būgnai, bosinė gitara, smuikas, violončelė, mandolina, bandža, n’goni, nyckelharpa, didgeridoo, sirangi. Atlikėjas maišydamas indų liaudies melodijas su slide gitara atliekamu bliuzu, country, folkloru, pridėdamas žiupsnelį gospel stiliaus kuria dėmesį prikaustančius muzikos derinius ir visiškai naujus potyrius. 

Jis pelnė septynis „Maple“ bliuzo apdovanojimus, šešias „Juno“ nominacijas, 2005 m. kaip geriausias solo atlikėjas gavo Kanados folkloro muzikos apdovanojimą, o 2007 m. CBC radijo apdovanojimuose pelnė geriausio Kanados bliuzo atlikėjo prizą. 2010 m. „Bread and Buddha” buvo įvertintas „Juno“ metų bliuzo albumu, o naujausias darbas „Om Suite Ohm“ „Montreal daily La Presse“ buvo išrinktas vienu iš keturių laukiamiausių ir pilniausiai įgyvendintu 2013 m. muzikos leidiniu.

Koncertai vyks kovo 28 d. 19 val. Rusų dramos teatre Vilniuje ir kovo 29 d. 19 val. Nacionaliniame Kauno dramos teatre Kaune.

Susipažinti su atlikėju galima vaizdo įrašuose:

http://www.youtube.com/watch?v=rA2Adby5UDI

http://www.youtube.com/watch?v=vXfyDbkINPo

Komentarai