CD detektyvai. Sustok, akimirka! (I)

Publikuota: 2015-02-12 Autorius: MB inf.
CD detektyvai. Sustok, akimirka! (I)

Muzika – akimirkos menas. Šiandien ji niekad neskambės taip, kaip skambėjo vakar, o rytoj jos nebegirdėsime taip, kaip šiandien ją girdėjome.

Vasario 19-22 d. LITEXPO rūmuose vykstančioje 16-oje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje Lietuvos muzikų sąjunga pristatys kolekciją „Muzika visiems“. Vien muzikai skirtoje „Muzikos salėje“ įsikurs Lietuvos muzikų sąjungos stendas, kuriame bus galima ne tik įsigyti naujausių profesionaliosios muzikos atlikėjų įrašų, bet susitikti ir su pačiais muzikais, papuošti įsigytą leidinį jų autografais bei dalyvauti loterijoje be pralaimėjimų.

Šiemet Vilniaus knygų mugėje muzika skambės ne įprastose erdvėse, o naujai atidaromoje „Muzikos salėje“ (2 parodų salė). Po vienu stogu čia susirinks visi – nuo džiazo kūrėjų iki elektroninės muzikos prodiuserių, nuo bardų iki hip hop atlikėjų. Pripažintų ir jaunųjų Lietuvos muzikantų pasirodymai, susitikimai su atlikėjais ir autoriais bei tūkstančiai naujų ir legendinių įrašų, – tokį lietuviškos muzikos spektrą vasario 19–22 dienomis LITEXPO antrojoje salėje pristatys „Muzikos salė“.

Šioje salėje įsikurs ir Lietuvos muzikų sąjungos stendas. „Istorija įdomesnė, kai ji – detektyvas“, - šių metų mugės šūkį skelbia rengėjai. Pritardami šiai minčiai, LMS stendo kūrėjai ketina pristatyti įdomiausias savo CD kolekcijos kompaktinių plokštelių gimimo istorijas. Muzika – akimirkos menas. Tad kodėl gi buvo verta „stabdyti“ būtent išleistų CD akimirkas? Apie tai artimiausių dienų rašiniuose.  

Lietuvos muzikų sąjungos išleistų CD kolekciją sudaro virš 100 kompaktinių diskų, kurių spektras itin platus – nuo akademinės muzikos standartų nepaisančių, jaunatviškų „Subtilu-Z“ ir Sauliaus Petreikio iki tokių operos scenos grandų, kaip Virgilijus Noreika, Elena Čiudakova, Vaclovas Daunoras. Vien pernai išleista 12 kompaktinių plokštelių, kuriose skamba ir kanklės, birbynė, ir vargonai, fleita, fortepijonas. LMS stende tradiciškai bus pristatytas muzikos meno ir mokslo žurnalas „Muzikos barai“, nuo 2000 metų leidžiamas su CD, galima bus susitikti su žurnalo autoriais bei atlikėjais, gauti jų autografą ar tiesiog kartu nusifotografuoti.

Vasario 19-21 dienomis vyks trys Lietuvos muzikų sąjungos organizuojami koncertai. Vasario 19 d. 15 val. „Muzikos salės“ scenoje pasirodys grupė „Subtilu-Z“, Vasario 20 d. 14 val. įvyks koncertas-susitikimas „Muzikos barai pristato“, kurio metu išgirsite ne tik muzikinį pasirodymą, bet turėsite galimybę susitikti su žurnalo leidėjais ir autoriais. Tuo tarpu vasario 21 d. 20 val. įvyks „Auksinio disko“ laureatų koncertas. „Auksinio disko“ prizas – tai specialus CD, skirtas geriausiems metų atlikėjams, kiekvienais metais leidžiamas nuo 2001-ųjų, tad 2015 bus išleistas jau penkioliktas „Auksinis diskas“

Lietuvos muzikų sąjunga – atlikėjų, muzikinių kolektyvų vadovų, kompozitorių, muzikos kritikų ir mokslininkų visuomeninė kūrybinė organizacija. Sąjunga tęsia 1936 m. įkurtos ir iki 1940 m. gyvavusios Lietuvių muzikų draugijos aktyvios veiklos tradicijas. Tad su jos veikla ir leidyba kviečiame plačiau susipažinti vasario 19-22 dienomis LITEXPO rūmų Antrojoje parodų salėje.

 

Komentarai