Deganti čelė

Publikuota: 2018-05-22 Autorius: MB inf.
Deganti čelė

Šį sekmadienį, 15 val., Užutrakio dvare vyks koncertas ,,Deganti čelė”. Violončelės virtuozas Augustas Gocentas atliks Cassado, Ligeti, Penderecki ir kitų kompozitorių kūrinius.

Programa bus kupina energijos, ugnies ir rafinuotumo. Kviečiame Jus apsilankyti koncerte ir taip pat pasivaikščioti po nuostabaus grožio Užutrakio parką.

Augustas Gocentas studijuoja profesoriaus Martti Rousi klasėje, Sibeliaus akademijoje, kuri 2018 m. reitinge užima šeštąją vietą tarp viso pasaulio muzikos akademijų.

Šiais studijų metais Augustas dalyvavo jungtiniame Juilliard’o ir Sibeliaus studentų orkestre, su kuriuo koncertavo Helsinkyje, Stokholme ir New Yorke.

Vėliau dalyvavo perklausoje ,,Louis vuitton masterclass d'excellence” pas vieną žymiausių pasaulio violončelininkų Gautier Capucon, praeitais metais grojusį Vilniaus festivalio uždarymo koncerte.
Lapkritį, iš daugybės aukščiausio lygio violončelininkų, buvo atrinktas į prestižinius meistriškumo kursus Ruteshaime, pas prof. Wen Sinn –Yang, o mėnesio pabaigoje, A. Dombrovskio konkurse, iškovojo pirmąją vietą ir spec. prizą už latviško kūrinio interpretaciją, kurį vėliau įrašė Latvijos nacionaliniame radijuje. Laureatų koncerte atliko J. Haydno koncertą su Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru, dirigentas- Guntis Kuzma.

Antroji metų pusė prasidėjo kvietimu į ,,Super cello’’ festivalį Pekine, kur Augustas koncertavo su Rumunijos jaunimo orkestru ir turėjo meistriškumo pamokas su prof. Martti Rousi. Taip pat susilaukė pakvietimo į festivalį Vokietijoje ,,European music trails’’ ir ,,Encuentro de Santander” , Ispanijoje, į kurį muzikantai kviečiami iš prestižiškiausių akademijų Europoje. Na o mokslo metus užbaigė su dar viena pergale. Būdamas dvidešimt vienerių K.Davydovo konkurse, C katgorijoje (nuo 21 iki 29), iškovojo trečią vietą.


 

Komentarai