Dėmesio centre - Kinijos muzikos rinka

Publikuota: 2017-09-11 Autorius: Agnė Biliūnaitė
Dėmesio centre - Kinijos muzikos rinka

Konferencijoje Vilniuje “What’s Next In Music?” rugsėjo 8-9 d. viešėjo ir gausi delegacija iš Kinijos. Lietuvos muzikos verso asociacijos nuos 2016 m. organizuojamas renginys siekia skatinanti Lietuvos muzikos eksportą bei nuolat ieško ir stiprina ryšius su tarptautiniais partneriais.

Antrąją renginio dieną vykusioje diskusijoje “Focus market: China” Ramūno Zilnio moderuojamoje diskusijoje dalyvavo Kinijos muzikos industrijos ekspertai Eric de Fontenay (MusicDish), Philipp Crefer (Fake Music Media/NEU China), Mathew Daniel (NetEase Cloud Music), Warren Chien (MTA Festival/YEMA Live) ir Lietuvos kultūros atašė Kinijoje Agnė Biliūnaitė. Diskusijos, kuri buvo tiesiogiai transliuojama ir internetu, klausytojams ekspertai atskleidė Kinijos muzikos rinkos realijas, taisykles ir subtilybes, pristatė savo veiklos sritis ir galimybes toliau disbti su Lietuvos muzikos kūrėjais ir atlikėjais.

Svečiai iš Kinijos taip pat turėjo galimybę dalyvauti “Loftas Fest’17" ir “What’s Next In Music?” koncertuose, gyvai išgirsti jaunas Lietuvos muzikos grupes.

Dvi lietuviškos grupės - “Sheep Got Waxed” ir “Colours Of Bubbles" - jau pasirašė bendradarbiavimo sutartis su viena Kinijos muzikos agentūrų, kuri 2018 m. planuoja organizuoti jų gastroles ir platesnį pristatymą Kinijoje. Lietuvos muzikos verslo asociacija taip pat ketina toliau tęsti aktyvius Kinijos muzikos rinkos žvalgymus ir ieškoti galimybių Lietuvos muzikos eksportui į šią šalį.

Kinijos muzikos ekspertų vizitą į Lietuvą organizavo Lietuvos kultūros atašė Kinijoje, finansavo Lietuvos kultūros institutas.

Agnė Biliūnaitė
Lietuvos kultūros atašė Kinijoje

Komentarai