Grupė „Rondo“: pačios geriausios dainos dar nesame sukūrę

Publikuota: 2014-02-13 Autorius: MB inf.
Grupė „Rondo“: pačios geriausios dainos dar nesame sukūrę

Lietuviškos pop muzikos grupės „Rondo“ vokalistas, gitaristas ir kompozitorius Aleksandras Ivanauskas-Fara, neseniai atšventęs 55-ąjį gimtadienį ir 40-ties metų darbo scenoje sukaktį, sako, kad iki šiol nėra sukūręs pačios geriausios dainos. „Man, kaip ir kiekvienam atlikėjui pagrindinis darbas dar prieš akis. O geriausia iki šiol mano sukurta daina „Aukštumos “, – kalbėjo A. Ivanauskas, šiuo metu kartu su choru „Božolė“ besiruošiantis šeštadienio koncertui Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“.

„Šią dainą galima atlikti bet kokioje manieroje, nuotaikoje, šiuolaikiškai aranžuoti, sudainuoti kartu su pritariančiu choru ar be jo. Svarbiausia, kad dainos nuoširdumas pasiektų klausytoją“, – prisipažino dainininkas ir dainų kūrėjas.

Nors pats save vadina senu, dainininkas klauso šiuolaikinę klubinę muziką, repą bei griežtą roką. O apie 60-ąjį jubiliejų A. Ivanauskas dar negalvoja. „Po ketverių metų paklauskite, kaip švęsiu jubiliejų, šou versle apie grandiozinius projektus pradedame galvoti maždaug prieš metus“, – šyptelėjo vokalistas.

Nuo projekto iki projekto šiuo metu gyvenantis atlikėjas teigia, kad didžiausia jo gyvenimo klaida, kurią norėtų pakartoti – tapimas muzikantu. Dar būdamas devynerių metų vaikas dovanų gavo akustinę gitarą, su kuria taip ir neišsiskyrė. „Dabar galėčiau būti geru generaliniu direktoriumi, bet jei kada nors tektų iš naujo rinktis profesiją, nieko nekeisčiau. Manau, kad savo karjeroje nepadariau didelių klaidų, nes darau tai, kas man patinka“, – kalbėjo gyvai koncertuojančios grupės lyderis.

Pasak jo, nors „Rondo“ visada groja gyvai, jam yra tekę tiesioginio eterio projekte dainuoti su fonograma. „Televizijos projektuose tiesiog nebūna techninių galimybių dainuoti gyvai, todėl tenka prisitaikyti, tačiau priedainius vis tiek dainuoju balsu – „ant viršaus“ į mikrofoną, man nepavyksta vien žiopčioti“, – sakė Aleksandras.

Ruošdamiesi pasirodymui „Rondo“ kartu su choru „Božolė“ nemažai repetuoja. Per trejus choro gyvavimo metus „Božolė“ repertuaras išaugo iki 20 dainų. Dešimties narių choras šį šeštadienį „Megos“ lankytojus stebins ne tik dainavimu, choreografija, bet ir koncertine apranga. Jie bendro pasirodymo su pop grupe metu kelis kartus pakeis sceninius drabužius. 

Mėgstantis su publika bendrauti A. Ivanauskas grodamas jaučia, kokių dainų nori susirinkusieji. Per daugiau nei 35-erius grupės metus kelis kartus populiariausia Lietuvos grupe tituluota „Rondo“ sukūrė ne vieną šlageriu tapusią dainą: „Eglė mano sesė“, „Laukų gėlė“, „Pelenė“, „Palauk sustok“, „Sudie Eliza“, „Rytas perone“ ir daugelį kitų.

Pasiklausyti „Rondo“ ir Kauno rajono „Božolė“ choro gyvo garso koncerto gerbėjai nemokamai galės šį šeštadienį, vasario 15 dieną, Kauno prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“. Koncerto pradžia – 19 valandą. 

Komentarai