Į sceną grįžta PLANAS B

Publikuota: 2014-05-20 Autorius: MB inf.
Į sceną grįžta PLANAS B

Po šešių mėnesių pertraukos į Lietuvos nacionalinio dramos teatro Didžiąją sceną grįžta jaunų kūrėjų komandos – režisieriaus Vido Bareikio, scenografės Simonos Biekšaitės ir kompozitorės Rūtos Vitkauskaitės sukurtas projektas ĮSTABUSIS IR GRAUDUSIS PLANAS B - karikatūrų spektaklis apie tikruosius veidus.

Muzikos, teatro ir vaizdo spektaklis pagal Herlufo Bidstrupo (1912-1988) karikatūras susitiks su žiūrovais gegužės 28 dieną 18 ir 21 valandomis.

ĮSTABIOJO IR GRAUDŽIOJO PLANO B premjera įvyko praėjusių metų gruodžio pradžioje. Čia  kartu veikia muzika ir teatras, vaizdas ir garsas, studentai ir absolventai, dar nežinomi ir jau išgarsėję, kuriantys Lietuvoje ir čia specialiai sugrįžę jaunosios kartos menininkai. Visi kartu jie pastatė ir apgyvendino teatrinį „namą“, kuriame viskas tarsi taip pat, kaip pasaulyje už jo sienų, bet ir visiškai kitaip. Čia galioja savi įstatymai, sava logika, savas dangus ir pragaras, angelai, žmonės ir velniūkščiai. Kaip ir dera, PLANO B tapatybę įtvirtina sava kalba.

Spektaklis sulaukė publikos ovacijų ir kritikų atsiliepimų be jokių nuolaidų PLANO B komandos jaunystei ir nepatyrimui. Būtent tokio požiūrio visi projekto dalyviai tikisi ir pristatydami paūgėjusį (nors kiek ir patrumpėjusį), ištobulintą, dar žaismingesnį ir drąsesnį spektaklio variantą.

Kaip ir per premjerą, ĮSTABIOJO IR GRAUDŽIOJO PLANO B scenoje vaidins II Lietuvos muzikos ir teatro akademijos aktorinio meistriškumo kurso studentai (Oskaro Koršunovo kursas), muziką scenoje gyvai atliks jaunieji muzikantai (dirigentas – Ričardas Šumila).

Spektaklį įkvėpė dailininko Herlufo Bidstrupo karikatūros. Iš užmaršties prikelti juokingus piešinėlius, matytus vaikystėje „žalios spalvos knygoje“, naujai kartai pasirodė patraukli užduotis. Režisierius, teatrinio judėjimo „No Theatre“ lyderis Vidas Bareikis su aktoriais ieškojo improvizacinio rakto taip tiksliai Bidstrupo nupieštoms kasdienėms situacijoms. Kompozitorė Rūta Vitkauskaitė sukūrė joms garsų piešinį, kurį scenoje gyvai atlieka muzikantų ansamblis ir spektaklyje vaidinantys aktoriai.

Aktorinio meistriškumo studentams šis spektaklis – didelis išbandymas profesionalaus teatro scenoje, kur scenografė Simona Biekšaitė sukonstravo konceptualią gyvą tarpdisciplininio spektaklio erdvę, o kostiumų dailininkė Liuka Songailaitė suteikė kiekvienam personažui išbaigtą grafinę formą.

        

 

Komentarai