Ieva Prudnikovaitė ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras lankysis Marijampolėje

Publikuota: 2019-03-01 Autorius: Ieva Bačiulytė
Ieva Prudnikovaitė ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras lankysis Marijampolėje

Marijampolėje – didingas svečias iš sostinės. Kovo 1 d. Marijampolės kultūros centre svečiuosis ką tik 30-ąjį jubiliejų audringai minėjęs Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, mecosopranas Ieva Prudnikovaitė bei orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas, maestro Gintaras Rinkevičius. Kolektyvas pasitiks pavasarį gražiausiomis operų arijomis bei svaiginančia rusų muzikos genijaus Piotro Čaikovskio (1840–1893) simfonija Nr. 1. Artėjant koncertui kalbamės su operos soliste I. Prudnikovaite.

Esate vienas ryškiausių šių dienų mecosopranų, tačiau Lietuvoje koncertuojate retokai. Turbūt sugrįžti į gimtąją sceną visada malonu?

Šio koncerto nevadinčiau „sugrįžimu“, kadangi Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras visada yra mano pagrindinė koncertinės veiklos Lietuvoje stotelė. Tiesa, gimtinėje nebekoncertuoju taip dažnai kaip, tarkim, prieš dešimtmetį. Tuomet jaunatviška energija labai derėjo su poreikiu dainuoti kuo dažniau ir kuo įvairesnes programas. Laikui bėgant repertuaras iš barokinio, kamerinio ir net lengvosios muzikos pasislinko į operinį žanrą. Dabar mano darbas – operų pastatymai užsienyje. Tačiau su džiaugsmu dainuoju koncertuose Lietuvoje, kai pasiūlomos įdomios programos, ir šalia – talentingi kolegos.

Kas parinko šio koncerto programą? Ar tai dažnai Jūsų repertuare skambantys kūriniai?

Maestro G. Rinkevičius visada yra atviras diskusijai, idėjoms, todėl su juo dėlioti koncertų programas yra vienas malonumas. Pradžioje abiejų noras buvo atlikti vokalinius ciklus balsui ir simfoniniam orkestrui, tačiau dėl techninių kliūčių teko keisti planus, ir koncerte bus atliekamos mano mylimos arijos bei dainos. Mano nuomone, kamerinės muzikos koncertuose būtina išlaikyti labai vientisą programos koncepciją. Tačiau gala tipo koncertuose žavi įvairovė: skirtingos nuotaikos, įvairių šalių kompozitorių kūryba, netgi skirtingų žanrų muzika...

Kokie jausmai apima koncertuojant su ką tik jubiliejų atšventusiu Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru?

Visada tik patys gražiausi jausmai! Šis kolektyvas bei jo meno vadovas yra mano numylėtiniai. Dar drąsiau pasakysiu – dirbdama su jais nesijaučiu svečiu. Jaučiuosi sava. Tai man labai svarbu. Negaliu nepaminėti ir jų itin aukšto profesionalumo lygio.

Kokie šiuo metu Jūsų kūrybiniai planai? Ką repetuojate?

Ką tik grįžau iš Šveicarijos, kur įvyko dviejų rusiškų vienaveiksmių operų (N. Rimskio-Korsakovo „Kaščėjus nemirtingasis“ bei I. Stravinskio „Lakštingala“) premjera. Dabar turiu pulti mokytis naujo vaidmens C. Monteverdi operoje „Popėjos karūnavimas“, kurios premjera laukia pavasarį…

Koncertas Ieva Prudnikovaitė su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru kovo 1 d. 18 val. Marijampolės kultūros centre.

Komentarai