Jaunieji muzikantai paminėjo lietuvių kompozitorių jubiliejines sukaktis

Publikuota: 2014-01-30 Autorius: MB inf.
Jaunieji muzikantai paminėjo lietuvių kompozitorių jubiliejines sukaktis

Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla jau antrus metus organizuoja Europos menų festivalį, kuriuo siekiama skleisti skirtingų Europos šalių meną ir kultūrą. Šiais metais minimos iškilių šalies kompozitorių – G. Kuprevičiaus, J.Andrejevo, B. Dvariono, D. Kairaitytės – jubiliejinės sukaktys, todėl nuspręsta šį festivalį skirti Lietuvai. Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla nuolat vykdo projektus, rengia koncertus, skirtus populiarinti lietuvių kompozitorių kūrybą ir skatinti bendradarbiavimą tarp mokyklos ir šių dienų kūrėjų.

Festivalio metu mokiniai susipažino su žymiais šių dienų kompozitoriais – V. Barkausku, F. Bajoru, N. Galiamova, K. Vasiliauskaite. Vaikams buvo įdomu iš pačių kūrėjų lūpų sužinoti, kaip gimė vienas ar kitas kūrinys, kuo ypatinga kompozitoriaus profesija, kas paskatino pradėti  kurti muziką.

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktoriaus pavaduoja muzikos skyriuje Eglė Čobotienė pastebi, kad muzikos besimokantiems mokiniams bei pedagogams lietuvių kompozitorių kūryba tikrai nesvetima ir labai mėgstama. Tiek senesnės kartos kompozitorių – S. Vainiūnio, M. K. Čiurlionio, B. Dvariono, tiek šių dienų kūrėjų – Z. Bružaitės, B. Kutavičiaus, V.Barkausko, K. Vasiliauskaitės, N. Galiamovos, F.Bajoro ir kitų kūriniai dažnai įtraukiami į mokinių repertuarus bei mokymo programas. Lietuvių kompozitoriai kuria ir patiems mažiausiems, ir sudėtingus kūrinius grojantiems muzikantams. Itin mėgstama lietuvių kompozitorių instrumentinė muzika – joje daug lietuviškos harmonijos, pažįstamų sąskambių, todėl vaikui, kuris auga šioje aplinkoje, girdi daug liaudies dainų, tokia muzika labai priimtina, natūrali ir suprantama.

,,Šis festivalis visų pirma yra šventė mokiniams. Mokykloje vyksta daug koncertų, konkursų, kurie vaikams neretai asocijuojasi su didele atsakomybe, jauduliu, konkurencija. Todėl norėjosi mūsų mokiniams, taip pat atvykusiems iš kitų miestų, sukurti progą laisvai, be didelio jaudulio ir konkurencijos muzikuoti vienoje scenoje. Džiaugiamės, kad dalyvių susidomėjimas buvo didelis ir sulaukėme svečių iš įvairių Lietuvos regionų. Juk tai puiki galimybė tiek mokiniui, tiek ir mokytojui iš savo gimtojo miesto atvažiuoti į sostinę, į vieną geriausių respublikos meno mokyklų, pasirodyti kartu su gabiausiais šalies jaunaisiais menininkais, įgyti vertingos patirties“, – sako Eglė Čobotienė.

Šventės atidarymo metu skambant M. K. Čiurlionio preliudui, šoko baleto skyriaus mokiniai, o renginio baigiamieji akordai nuskambėjo mokyklos choro atliekamomis B. Kutavičiaus ,,Lietuviškomis variacijomis“, kurias lydėjo šiuolaikinio šokio kompozicija. Taip buvo įgyvendinta festivalio idėja sujungti draugėn menų mūzas ir suteikti galimybę jauniesiems muzikantams ir šokėjams kurti bendrus pasirodymus. Tikimasi ir toliau puoselėti šią gražią ir prasmingą menų sintezę.

Komentarai