Kaune diskutuota apie ES projektus

Publikuota: 2014-09-03 Autorius: MB inf.
Kaune diskutuota apie ES projektus

Rugpjūčio 28 d. į Kauną atvykusiems Kultūros ministerijos atstovams Kauno valstybinio muzikinio teatro, Kauno valstybinio lėlių teatro bei Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovai pristatė rekonstrukcijos ir plėtros projektus, kurie siekia gauti 2014-2020 m. ES paramą.

Susitikimą inicijavęs Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikus svečius pakvietė į Tavernos salę neatsitiktinai – naujasis projektas kaip tik skirtas rekonstruoti Mažųjų scenų kiemelio erdves. Teatro vadovas pripažino, kad jau seniai pribrendo būtinybė neefektyvias erdves paversti patraukliu Kauno miestui  kultūros židiniu, kuriame, išgriovus dalį senųjų pastatų ir pastačius naujus, atsirastų naujos vaidybinės erdvės, laboratorija teatro specialistų ruošimui, komercinės erdvės ir automobilių parkavimo aikštelės. Pirmuoju variantu teatro modernizavimo projektui buvo numatyta 34, 5 mln. Lt, sukuriant apie 6000 kv. m. ploto infrastruktūrą. Antruoju,  projektu, kuris pareikalautų apie 20 mln. Lt, būtų rekonstruojama 3500 kv. m., neprarandant pastatų funkcionalumo.

NKDT generalinis direktorius E. Stancikas akcentavo, jog projektas parengtas, vadovaujantis teatro edukacijos ir inovatyvios kultūros kūrimo principu. Teatro rekonstrukcijos patirtį turintis vadovas   kalbėjo apie būdų paieškas ir būtinybę bei galimybę teatrui ruošti specifinių teatro specialybių, kaip apšvietimo operatorių, dekoratorių, butaforijos, grimo specialistų ruošimą, įrengus specialias laboratorijas, aprūpinant jas mokomąja medžiaga ir įranga. Taip pat naujajame teatro inkubatoriuje planuojama vykdyti edukacinę veiklą: čia veiktų teatro mokyklėlė, o vaidybinėse erdvėse galėtų savo kūrybinius sumanymus realizuoti jaunieji menininkai ( režisieriai, aktoriai, dailininkai, dramaturgai kompozitoriai, scenografai). 

Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovo pavaduotojas Rimantas Lekavičius  priminė šio teatro rekonstrukcijos patirtį, kuomet įgyvendinamas dalinis rekonstravimas. Muzikinis teatras siekia 5 mln. litų paramos energetinio efektyvumo didinimo šiame teatre projektams įgyvendinti. Kauno valstybinio lėlių teatro vadovas A. Klibavičius pabrėžė apie 1925 m. pastate įsikūrusio teatro rekonstrukcijos būtinybę, erdvių didinimą. Iki šiol,  sekęs kaimynystėje įsikūrusio Nacionalinio ir Muzikinio teatro rekonstrukcijas, vienas seniausių profesionalių lėlių teatrų Lietuvoje, taip pat pateikė paraišką 6 mln. Lt ES paramai gauti.

Dalyvių mintis išklausiusi Lietuvos kultūros ministro patarėja dr. Erika Furman, sveikino teatro vadovų iniciatyvas ir norą bendradarbiauti, esant didelei konkurencijai kultūros srityje. „Lietuvoje dar nėra populiari sąvoka „kultūros ekonomika“, o ji yra visos ekonomikos dalis. Mes turime priprasti prie šios sąvokos“. Patarėja taip pat akcentavo, kad rengiant projektus ES lėšoms gauti būtina atkreipti dėmesį ne tik į lokalią naudą, t.y. atsinaujinimą, tačiau ir ieškoti būdų, kaip projektas galėtų prisidėti prie miesto augimo, sukurtų naujų darbo vietų ir pan.

Komentarai