Kauno menininkų namuose koncertas „Romansas apie romansą“

Publikuota: 2015-02-26 Autorius: MB inf.
Kauno menininkų namuose koncertas „Romansas apie romansą“

Kauno menininkų namuose kovo 6 d., penktadienį, 18 val. koncertas „Romansas apie romansą“. Dalyvauja: Mila – vokalas (Sankt Peterburgas), Paulius Zdanavičius – klavišiniai, Robertas Vilčinskas – perkusija. Koncerte skambės geriausi rusų romansai ir pasaulio baladės.       

Mila gimė „Šiaurės Venecijoje“ – Sankt Peterburge (Rusija). Studijavo daugelį meno rūšių, įgijo aktorinį išsilavinimą, bet pasirinko dainavimą viename profesionaliausių Sankt Peterburgo orkestrų. Koncertuodama su juo, aplankė visas buvusios Sovietų Sąjungos respublikas, o tarptautiniame muzikos festivalyje Kuboje dainavo pačiam prezidentui Fideliui Kastro. Muzikos ir Meno universitete, pas pasaulinio garso pedagogę Liudmilą Gadžijevą, baigė solinio dainavimo specialybę.

Dalyvavimas įvairiuose konkursuose bei festivaliuose suvedė su užsienio prodiuseriais. Gimė solinė programa, sudaryta iš pasaulinių standartų ir orkestras iš Lenkijos pakvietė Milą dainuoti vienoje didžiausių Amerikos kruizinių laivų kompanijoje „Royal Caribbean International“. Daugiau kaip 15-ka metų dirbo kartu su atlikėjais iš įvairių šalių, iš kurių pasisėmė neįkainojamą profesinę patirtį. Mila dainuoja įvairių stilių muziką keliomis kalbomis.

Pastaruoju metu save „atrado“ dainuodama romansus, kurie labai artimi jos širdies virpesiams, tinka jos sodriam, aksominiam balsui. Naujojoje programoje skamba prasmingi romansai B.Pasternako, A. Achmatovos, S. Jesenino, M. Cvetajevos ir kitų autorių eilėmis.

Mila prisipažįsta, kad jai yra didelis džiaugsmas turėti galimybę prisiliesti prie tokio brandaus žanro. Programą paįvairins keletas pasaulio romansų ir baladžių įvairiomis kalbomis.

Milai akomponuos populiarus pianistas, kompozitorius bei aranžuotojas Paulius Zdanavičius.

Muzikuoti Paulius mokėsi Birštono meno mokykloje, vėliau – M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje, fortepijono klasėje. Nuo 1999 metų studijavo LMTA. 2003 m. čia įgijo bakalauro laipsnį. 2008 m. baigė džiazo atlikėjo magistro studijas. 2010 m. įgijo muzikos pedagogo kvalifikaciją.

Dar mokydamasis M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje Paulius susidomėjo džiazu. Pirmoji rimtesnė džiazo grupė „Julia Jazz Trio“ su vokaliste Julija Jačėnaite buvo suburta Pauliui studijuojant akademijoje. Su šia grupe ne vieną vasarą grojo Nidoje, dalyvavo Lietuvos ir Lenkijos festivaliuose, buvo kviečiami „apšildyti“ Joe Zawinull‘o, Kurt‘o Elling‘o ir Richard Bona koncertų Vilniuje.

Studijuojant LMTA prasidėjo pianisto aktyvi muzikinė veikla, atsiskleidė muzikanto universalumas, profesionalumas. Nuo 2003 m. muzikantas dirba Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijos ir Vilniaus kolegijos koncertmeisteriu. Paulius buvo ir iki šiol yra daugelio grupių, tokių kaip ,,Oscar Jazz Band" „Miuzetė“, „Crystal Jazz trio“, „Face time“, „Rendez-vous“, „Jazz people“ ir „Ingenious“, narys. 2008 m. subūrė džiazo trio pavadinimu „Pauliaus Zdanavičiaus Trio“ su kuriuo atlieka savo kompozicijas bei kitų autorių kūrybą.

Muzikantas bendradarbiavo  su garsiu choru „Jauna muzika“, VGTU mišriu akademiniu choru „Gabija“, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Kauno miesto simfoniniu orkestru, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, kvartetu „Svinguojantis Barokas“, bigbendu „Blue Paradise“, „Blues Makers“. Dalyvavo daugelyje televizijos projektų. 2013 m.  dirbo su Dalia Ibelhaubtaite  projekte „VCO Rock“ (Vilnius City Opera).

Paulius yra grojęs Kauno, Birštono, Nidos džiazo, Pažaislio muzikos, Kristupo vasaros, Be2gether festivaliuose. Su įvairiomis džiazo grupėmis koncertavo Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Ispanijoje ir kitose Europos šalyse.

Evelina Sašenko su Paulium Zdanavičium ir jo sukurta daina „C'est ma vie“ sėkmingai Lietuvą atstovavo 2011 m. Eurovizijos dainų konkurse Diuseldorfe (Vokietija).

Šiuo metu Paulius bendradarbiauja su daugeliu žymių klasikos, estrados, roko, džiazo dainininkais bei atlikėjais.  Dabartiniai jo scenos partneriai: dainininkai R. Ščiogolevaitė, E. Sašenko, L. Mikalauskas, E. Bavikinas, Monika Liu; muzikantai T. Varnagiris, T. Maslauskas, M. Lukoševičius, R. Rančys ir kiti.

Nuolat kuria dainas, muziką fortepijonui solo ir džiazo ansambliams. Kolegos Paulių gerbia už patikimumą ir punktualumą. Profesionalumas ir virtuoziškumas vilioja ne vieną muzikantą kviestis Paulių į savąjį kolektyvą. Meistriškos pianisto improvizacijos žavi ne vieną klausytoją.

Nežiūrint į savo užimtumą, Paulius mielai sutiko įsijungti į šį romansų projektą.

Daugiau informacijos apie Paulių rasite www.pauliuszdanavicius.com

Milai taip pat talkina populiarus būgnininkas ir perkusistas Robertas Vilčinskas. Jis groja įvairią muziką (jazz, rock, pop, blues, bossa, latin, Caribbean, world, klasikinę) su skirtingomis grupėmis (The Schwings, Blues Makers, Green Bridge Band, Ex Libris, Carib, Giunter Percussion) orkestrais (LVSO, Šv.Kristoforo, Valstybinės Filharmonijos kamerinis) ir dalyvauja daugelyje projektų. Taip pat užsiima pedagogine veikla.

Komentarai