Kauno muzikiniame - "Grafas Montekristas"

Publikuota: 2014-02-24 Autorius: Kauno valstybinis muzikinis teatras
Kauno muzikiniame - "Grafas Montekristas"

Pirmą kartą į Lietuvos teatro sceną įžengs garsiojo Alexandero Dumas romano „Grafas Montekristas“ muzikinė versija, kurią pateikė amerikiečių kompozitorius Frank Wildhornas ir dramaturgas Jackas Murphy. Šis miuziklas bus Kauno valstybinio muzikinio teatro dovana žiūrovams. Premjera numatyta Kovo 8-osios išvakarėse.

Romano siužetas žinomas daugelio kartų skaitytojams. Tai - istorija apie didingą meilę, išdavystę, teisingumo paieškas ir kerštą. Apie visa tai, ką išgyveno grafas Montekristas. Žmogus, išduotas netgi tų, kuriuos manė esant savo draugais. Iš jo atėmė vienintelę meilę, suteršė garbingą vardą ir iki gyvenimo pabaigos įkalino Ifo pilyje. Tačiau pyktis ir pavydas per anksti šventė pergalę. Po 13 nelaisvės metų neįtikėtino pabėgimo metu išlaisvintas Keršto Angelas nenurimo tol, kol nenubaudė savo skriaudėjų.

2014 m. sausio 7 d. prasidėjo F.Wildhorn miuziklo „Grafas Montekristas“ repeticijos. Miuziklą stato įspūdinga aukščiausio profesionalumo meistrų komanda: Kauno valstybinio muzikinio teatro vyr. režisierius Kęstutis S.Jakštas, populiariausių repertuaro spektaklių „Aida“, Notrdamo legenda“, „Madam Pompadur“ ir kt. dirigentas Jonas Janulevičius, platų pripažinimą Lietuvos ir užsienio teatruose pelnęs scenografas Gintaras Makarevičius, tiek teatro kostiumų ir grimo, tiek mados pasaulio guru Juozas Statkevičius, šviesų dailininkas Audrius Jankauskas, choreografai Dainius Bervingis ir Gintaras Visockis.

Pagrindinį grafo Montekristo vaidmenį kartu su teatro artistais Raimondu Baranausku ir Ramūnu Urbiečiu kuria šio sezono LRT projekto „Auksinis balsas" nugalėtojas Jeronimas Milius. Jo mylimosios – Mersedesos - vaidmenį atliks praėjusio sezono „Auksinio balso“ finalininkė Karina Krysko – Skambinė ir teatro solistė Kristina Siurbytė. Kitus vaidmenis spektaklyje kuria kviestiniai aktoriai ir teatro dainininkai: „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatai Viktorija Streiča, Akvilė Garbenčiūtė, Vaidotas Martinaitis, taip pat Ieva Vaznelytė, Egidijus Bavikinas, Žanas Voronovas, Kęstutis Alčauskis, Eugenijus Chrebtovas, Ramūnas Šimukauskas ir kiti.

Amerikiečių kompozitoriaus FRANK WILDHORN miuziklas „Grafas Montekristas“ - vienas naujausių autoriaus sceninių kūrinių, jo pirmoji pasaulinė premjera įvyko 2009 m. Šveicarijoje, St.Gallen‘o teatre. Būtent iš šio teatro yra įsigytos išskirtinės miuziklo pastatymo lietuvių kalba ir viešo atlikimo autorinės teisės.
Miuziklo realizacija Kauno scenoje būtų antroji šio miuziklo pasaulinė premjera.

Miuziklas „Grafas Montekristas“ parašytas pagal to paties pavadinimo Alexander Dumas (tėvo) romaną. Libretą ir dainių tekstus sukūrė Jack Murphy. Kūrinys bus atliekamas lietuvių kalba.
Miuziklo librete išlieka pagrindinės A.Diuma romano siužetinės linijos, kai kurių veikėjų atsisakoma, kai kurie veikėjai pakeičiami ar įgyja naujų bruožų, netikėtų personifikacijų. Tačiau išlieka esminės kūrinio linijos – meilė, išdavystė, teisingumo siekis ir kerštas kaip bausmės įrankis, išsaugotas žmoniškumas išreiškiamas gailestingumu ir atlaidumu. Visa tai amžinos ir laikui nepaklūstančios vertybės.

 

Komentarai