Kodėl CD talpina septyniasdešimt keturias minutes įrašo

Publikuota: 2019-06-16 Autorius: Edita Grudzinskaitė-Gruodis
Kodėl CD talpina septyniasdešimt keturias minutes įrašo

Ar kada nors susimąstėte, kodėl kompaktinė plokštelė talpina 74 min. trukmės įrašą? Nuostabu tai, kad šiuolaikinio kompaktinės plokštelės įrašo ilgio priešistorės tenka ieškoti dar XIX a.

Maža to, su CD susijusi muzikos pasaulio garsenybė gimė dar prieš išrandant gramofoną, ką jau kalbėti apie naujausias technologijas, apie kurias dar nebūta net užuominos. Tai L.van Beethovenas.

Devintajame dešimtmetyje „Sony“ ir „Philips“ buvo pirmosios naująsias kompaktinių diskų technologijas diegiančios kompanijos.

„Sony“ ir „Philips“ kompanijų galvos puikiai suprato, kad legendinis dirigentas Herbertas Von Karajanas būtų ypatingai gera figūra pritraukti sėkmei, į rinką išleidžiant naująjį formatą. Dirigentas sutiko bendradarbiauti, tačiau su sąlyga, kad naujoji technologija turėtų leisti klausytojams išgirsti visą L.van Beethoveno Devintąją simfoniją be pertraukos.

Ilgiausios trukmės įrašas, kurį pavyko rasti “Sony” atstovams ir buvo 74 minučių, (Wilhelmas Furtwängleras 1951 m.)

Taigi, L.van Beethovenas galėjo lengvai atsikvėpti kape ir ilsėtis ramybėje, o šiuolaikiniai vartotojai nuo šiol galėjo išgirsti visą 74 minučių trukmės Devintosios simfonijos įrašą vienu atsikvėpimu.

Susiję nariai

Edita Grudzinskaitė

Edita Grudzinskaitė

Teatrologė, tekstų organizatorė, viešųjų ryšių specialistė

Komentarai