Kovo 8-ąją – klasikinė muzika su LKO

Publikuota: 2014-03-04 Autorius: MB inf.
Kovo 8-ąją – klasikinė muzika su LKO

Vivaldi, Haydnas, Mozartas, Schubertas – įstabi klasikos programa kovo 8-ąją skambės Nacionalinės filharmonijos scenoje. Šventinio koncerto kviečia klausytis Lietuvos kamerinis orkestras (LKO). Prie orkestro dirigento pulto šį kartą stoja savitomis interpretacijomis garsėjantis, mūsų publikos pamėgtas prancūzų maestro Olivier Grangeanas. O Vivaldi Koncertą obojui a-moll su orkestru atliks talentingas vienuolikmetis obojininkas Pijus Paškevičius!

Pijus Paškevičius scenoje – ne naujokas. Jaunasis obojininkas jau yra grojęs su Lietuvos kameriniu, Kaliningrado valstybiniu kameriniu ir Kauno miesto simfoniniu orkestrais, koncertavo Lietuvoje, Vokietijoje ir Rusijoje. Obojumi Pijus pradėjo groti nuo 9 metų. Dabar mokosi Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos V klasėje (specialybės mokytojas – V. Masteika). 2013 m. P. Paškevičius XXI respublikiniame Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurse laimėjo I premiją. Tais pačiais metais tarptautiniame E. Mednio konkurse Latvijoje taip pat laimėjo I premiją. Nuo 2012 m. Pijus yra Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkas.

Šio jaunojo Lietuvos talento pasirodymas Filharmonijos scenoje – tarsi tikrojo pavasario ženklas, jaunatviškos energijos gūsis. Juolab, kad orkestrui šįvakar diriguos užkrečiančia energija ir emocionalumu garsėjantis prancūzų dirigentas Olivier Grangreanas. Jis pasirodo su daugeliu garsių Europos, Azijos ir Pietų Amerikos orkestrų, yra dirigavęs Paryžiaus „Salle Pleyel“, „Théâtre du Châtelet“, „Salle Gaveau“,„Théâtre Mogador“, Vienos „Konzerthaus“, Tokijo „Suntory Hall“, Dalaso „Meyerson Symphony Center“, Pekino „Forbidden City“ ir kitose prestižinėse salėse. Pastaruoju metu O. Grangeanas bendradarbiavo su Kinijos, Alžyro, Toljačio ir Žemutinio Naugardo (Nižnij Novgorodo) simfoniniais kolektyvais, taip pat jis yra „Ensemble Cordes 21“ simfoninio orkestro pagrindinis dirigentas.

Lietuvos publika maestro O. Grangeaną pažįsta daugiau kaip 15 metų. Pasak maestro, jau per pirmą susitikimą su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (LNSO) jis buvo maloniai nustebintas mūsų muzikantų imlumo, su kolektyvu iškart užsimezgė puikūs profesiniai ir asmeniniai santykiai. Šiuo metu Paryžiuje gyvenantis dirigentas gastrolių koncertus dažnai rengia pasiūlius Prancūzijos institutui Paryžiuje, kurio iniciatyva pirmąkart atvyko ir į Vilnių.

Šį vakarą O. Grangeano ir Lietuvos kamerinio orkestro parengtoje programoje be minėtojo Antonio Vivaldi Koncerto skambės Josepho Haydno Simfonija Nr. 44 e-moll, Franzo Schuberto Uvertiūra styginiams c-moll ir Wolfgango Amadeaus Mozarto Simfonija Nr. 33 B-dur.

Nuotraukas iš koncerto rasite čia

 

Koncerto Filharmonijoje pradžia – 19 val.

Komentarai