Kviečia MUZIKOS SVETAINĖ

Publikuota: 2018-10-05 Autorius: Mb.info
Kviečia MUZIKOS SVETAINĖ

Spalio 9 dieną, antradienį, 17.30 val. pirmuoju renginiu duris atvers Lietuvos muzikų sąjungos „MUZIKOS SVETAINĖ“. Simboliškai nauja erdvė renginiams veiklą pradeda itin aktyviai puoselėjusio LMS veiklas ilgamečio prezidento, kompozitoriaus prof. Rimvydo Žigaičio 85 metų sukakties dieną.

Būtent R. Žigaičio vadovavimo metais tiek Lietuvos nacionalinė filharmonija (vadovavo 23 metus), tiek Lietuvos muzikų sąjunga (vadovavo 15 metų) itin didelį dėmesį skyrė muzikos sklaidai visoje Lietuvoje, o ypač – vidurinio ugdymo ir muzikos bei menų mokyklose. „Muzikos dienos“ ir filharmonijos filialai ne tik miestuose, bet ir kaimo vietovėse, kolūkiuose, „Muzikos valandos“ mokyklose, „Didysis muzikų paradas“ ir „Muzikų žygis per Lietuvą“, susitikimai įvairiausiomis formomis (ir bibliotekose, muziejuose, ir jaukiose kavinėse, netikėtose erdvėse), susitikimų ciklai Vilniaus rotušėje – pagrindinė organizacinė R. Žigaičio veikla buvo skirta Lietuvos atlikėjų meno pristatymui ir muzikos edukacijai.

Šalia organizacinės veiklos nuo pirmųjų postudijinių metų R. Žigaitis dirbo ir pedagoginį darbą. Nepaprastai įdomių akimirkų iš bendravimo su mokytoju, profesoriumi prisimena jo mokiniai, kurių tarpe ir Davidas Geringas, Silvija Sondeckienė, Audronė Matulionytė-Pšibilskienė, šviesios atminties Raimundas Katilius... 

Renginio metu skambės ir R. Žigaičio kūrinių chorui fragmentai iš naujausios kompaktinės plokštelės, kurią įrašė Kauno valstybinis choras, vadovaujamas Petro Bingelio.

Tikime, kad šame renginyje išgirsime įdomių prisiminimų ir iš R. Žigaičio jaunystės dienų, ir iš veiklos Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje metų, ir apie dienas, praleistas Lietuvos muzikų sąjungos bendruomenėje.

Antrasis „MUZIKOS SVETAINĖS“ renginys, vyksiantis spalio 14 d., sekmadienį 16 val., skiriamas LMS Garbės nario Sauliaus Sondeckio 90 metų sukakties paminėjimui. Bus rodomas režisieriaus Juozo Javaičio filmas apie pedagogą, muziką Saulių Sondeckį. Nuoširdūs maestro pasakojimai apie savo gyvenimą nuo vaikystės Šiauliuose iki darbo su įvairiais orkestrais, pažintus žmones, išskirtinius renginius leis grįžti atgalios ir dar kartą įsiklausyti į Sauliaus Sondeckio mintis...

Lietuvoje užaugo kelios kartos, gyvenusios jo kūrybos erdvėje, įpratusios girdėti ir suvokti muziką taip, kaip jis ją atlikdavo; pasaulyje daugybė žmonių Lietuvos vardą siejo su Sondeckio ir jo orkestrų koncertais. Visa tai buvo gerai matoma, gerai žinoma. Bet buvo ir daugybė kitų darbų, apie kuriuos nebuvo nei rašoma, nei kalbama. Sondeckis juos tiesiog darė, nes niekas kitas tuo neužsiimdavo, sau ant pečių tos naštos neužsikraudavo – vieni apie tai nepagalvodavo, kiti tam neturėjo noro ir laiko, treti nematė iš to asmeninės naudos. Sondeckis buvo kitoks – jis nelikdavo abejingas, negalėjo numoti ranka...

Filmo scenarijaus autoriai: Saulius Sondeckis (sūnus), J. Javaitis, operatorius D. Buklys.

Renginyje dalyvaus prof. Silvija Sondeckienė, Saulius Sondeckis (sūnus) ir spaudai parengtos monografijos apie Saulių Sondeckį autorius prof. hab. dr. Leonidas Melnikas.

„MUZIKOS SVETAINĖJE“ galima bus ne tik muzikuoti, bet ir žiūrėti filmus, operų įrašus, diskutuoti aktualiomis temomis, rengti konferencijas ir susitikimus. Kiekvienas susitikimas, praturtintas atlikėjų biografiją iliustruojančiomis nuotraukomis ir garso bei vaizdo įrašais bei galimybe čia pat klausti ir sulaukti atsakymų sukurs jaukią šeimynišką atmosferą ir ilgam įsimins.

„Nemažai laiko praleisdami darbuose, nuolatos bėgdami ir skubėdami iš tiesų jau pajutome būtinybę bendrystei, pokalbiui ir diskusijai nedidelėje auditorijoje, kurioje gali ir klausti, ir išsakyti savo nuomonę ir sulaukti atsakymų ar būti išgirstas“, - „MUZIKOS SVETAINĖS“ išskirtinumą pabrėžė Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė. – „Itin svarbi veiklos dalis – muzikos edukacija. Laimėjome Kultūros paso projektą interaktyvių susitikimų ciklui „Muzikos paslaptys“, kurio esmė – mūsų narių pokalbiai apie muziką, savo instrumentus ir savo vaikystę. Tikiu, kad ne tik patraukliai pristatysime įvairius muzikos žanrus, bet ugdysime mažųjų fantaziją, asociatyvinį mąstymą, kūrybingumą. O juk be šių gebėjimų šiandien neapsieina nei viena profesija. Ypač džiaugiuosi galimybe atliepti pedagogų lūkesčius – juk galime kalbėtis bet kokia muzikos tema“, - kviesdama lankytis „MUZIKOS SVETAINĖJE“ kalbėjo A. Žigaitytė-Nekrošienė.

Susiję nariai

Saulius Sondeckis

Saulius Sondeckis

Dirigentas, profesorius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas

Rimvydas Žigaitis

Rimvydas Žigaitis

Kompozitorius, profesorius, meno veikėjas, Lietuvos muzikų sąjungos prezidentas (1996 - 2010)

Komentarai