Laurie Anderson & Kronos Quartet – landfall albumo apžvalga

Publikuota: 2018-03-20 Autorius: Mindaugas Lukšas
Laurie Anderson & Kronos Quartet – landfall albumo apžvalga

Šių metų Vasario mėnesį buvo išleistas moderniosios klasikos muzikos albumas Laurie Anderson & Kronos Quartet - landfall, kuris jau spėjo sulaukti užsienio šalių kritikų liaupsių.

Pirmiausia stebina neįprastai didelė albumo apimtis 30 kūrinių. Albumo tematika labiau pakrypusi į senosios, originaliosios (klasikinės) klasikos muzikos pusę, o ne į elektroninę ambient ar moderniosios klasikos muzikos formą. Pagrindinė tematika yra originalioji baroko ir romantizmo eros klasikos muzikos forma (19,18 amžius) turinti šnekamosios kalbos, bei už studijos ribų įrašytų garsų požymių ir elementų, bei garso koliažo ir montažo elementų.

Grįžtant, prie muzikos albumo apimties, kuri yra tikrai neįprastai ilgoka ir labiau tinkanti įvairių artistų muzikos komplektui yra tarpusavyje derančių, ir tapatumą išlaikančių kūrinių albumas. Albumo kūrinių pavadinimai šokinėja nuo fantastinių, bei pasakiškų iki mūsų pasaulio realijas atvaizduojančių, gal kiek sarkastiškų pavadinimų. Tokio albumo trumpa kūrinių trukmė, bei didelis jų kiekis primena apie kitus panašios struktūros albumus kuriuos esu klausias. Pvz. (I:cube 'M' : Megamix (2012)  , iš kurių beveik kiekvienas neviršija 3 minučių trukmės.

Kaip jau minėjau šie idomūs kūriniai pereinantys iš eilės nuo pirmo iki trisdešimto išlaiko kūrinių bendrą asimiliaciją ir tapatumą,  o tai yra pozityvus ir stiprus albumo kriterijus, tokio ilgio albumui, o trumpi ir melomano klausą prikaustantys kūriniai sukuria įsimintiną atmosferą.  Stiprus pretendentas būti geriausiu šių metų moderniosios klasikos albumu, nes albumo originalumas yra išties dominantis ir tuo pačiu ekstravagantiškas.


http://www.deezer.com/album/56345882
klausymo nuoroda.

Komentarai