Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras išvyksta į Baltijos šalių orkestrų festivalį Latvijoje

Publikuota: 2018-09-14 Autorius: Mb.info
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras išvyksta į Baltijos šalių orkestrų festivalį Latvijoje

Prieš pat jubiliejinio 30-ojo koncertų sezono pradžią Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras išvyko į Liepoją, kur rugsėjo 15 d. persikels Baltijos šalių orkestrų festivalis. „Lielais Dzintars“ koncertų salėje grieš maestro Gintaro Rinkevičiaus diriguojamas jungtinis orkestras, sudarytas iš Lietuvos valstybinio ir Liepojos simfoninių orkestrų muzikantų. Įspūdingu koncertu Liepojos simfoninis orkestras taip pat pradės savo naująjį koncertų sezoną.

Jungtinis latvių ir lietuvių orkestras Liepojoje atliks Gustavo Mahlerio Pirmąją simfoniją D-dur („Titanas“). Įspūdinga ir vaizdinga austrų kompozitoriaus simfonija Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui jau gerai pažįstama – gegužę orkestras ją atliko savo gastrolių Ispanijoje metu.

Pasirodymas Liepojoje – ne vienintelė Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro viešnagė Latvijoje šiemet. Lapkričio 24 d. orkestras gros antrajame Baltijos šalių orkestrų festivalio koncerte Rygoje, skirtame trijų Baltijos valstybių nepriklausomybės šimtmečiui. Didžiosios gildijos salėje šventinį vakarą Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras atliks M. K. Čiurlionio simfoninę poemą „Jūra“. Koncerte taip pat skambės amerikiečių kompozitoriaus Michaelio Daugherty kūrinys „Time Machine“ trims dirigentams ir trims orkestrams, kurį atliks Estijos nacionalinis, Latvijos nacionalinis ir Lietuvos valstybinis simfoniniai orkestrai.

Baltijos šalių festivalio koncertai tęsia gražią Lietuvos ir Latvijos simfoninių orkestrų bendradarbiavimo tradiciją. Šių metų vasario 17 d. Vilniaus kongresų rūmuose skambėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui skirto ir net šimtą stygininkų vienijančio orkestro garsai. Diriguojami maestro G. Rinkevičiaus Vilniuje tuomet kartu griežė net trijų orkestrų – Latvijos nacionalinio simfoninio, Liepojos simfoninio ir Lietuvos valstybinio simfoninio – muzikantai.

„Kartais sakoma, kad Baltijos šalių vienybė yra pervertinama. Tačiau mes matome, kokie svarbūs yra tokie tarptautiniai susitikimai, atlikimų patirties aptarimas, pokalbiai per koncertų pertraukas ar priėmimus po koncertų. Keistis informacija yra gyvybiškai svarbu. Žinome per mažai apie kaimyninių šalių kultūras, o juk net yra senamadiškas posakis, kad gėda nežinoti to, kas vyksta aplink“, – apie kultūrinio bendradarbiavimo poreikį tuomet kalbėjo Latvijos nacionalinio simfoninio orkestro direktorė Indra Lukina.

Komentarai