„M. K. Čiurlionio muzikiniai keliai Europoje. Lenkija“

Publikuota: 2018-11-13 Autorius:
„M. K. Čiurlionio muzikiniai keliai Europoje. Lenkija“

Lapkričio 15 d. 18 val. M. K. Čiurlionio namai tęsia koncertų ciklą „M. K. Čiurlionio muzikiniai keliai Europoje”. Šįkart klausytojų laukia kelionė muzikos garsais į Čiurlionio jaunystės studijų miestą Varšuvą. Čia aštuoniolikmetis Čiurlionis atvyksta studijuoti Muzikos institute fortepijono, vėliau – kompozicijos. Dailės studijos vyks žymiai vėliau, dabar jaunasis muzikas labiausiai yra veikiamas mieste skambančios mazurkos, dainų, šokių, akademinių kūrinių. Visa tai formuoja jaunojo Mikalojaus Konstantino skonį, skatina siekti savų meninių tikslų.

Koncerto programoje skambės M. K. Čiurlionio ankstyvosios mazurkos ir dainos, jo bendraamžio lenkų kompozitoriaus Mieczysław Karłowicz (1876 – 1909) dainos ir kompozicijos, Muzikos instituto profesoriaus Zygmunt Noskowski (1846 – 1909) sonata smuikui ir fortepijonui.

Koncerto atlikėjai – tai trys jaunieji Lietuvos muzikos talentai: sopranas Monika Kučinska, tarptautinių konkursų laureatė, festivalių dalyvė, aktyviai koncertuojanti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, sukūrusi vaidmenis keliose Vilnius City Opera operose, smuikininkė Anna Kasperovič, tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatė, griežusi kaip solistė su Valstybiniu simfoniniu orkestru, dažna kamerinių programų dalyvė, ir pianistas Kšištof Markevič, 2014 m. su magistro diplomu baigęs Fryderyko Chopino muzikos universitetą Varšuvoje, įvertintas ne viename tarptautiniame ir respublikiniame pianistų konkurse.

Koncertą pristatys pianistas, M. K. Čiurlionio namų vadovas Rokas Zubovas.

PROGRAMA

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875 – 1911)

Dvi mazurkos

Op. 3 nr. 3

Op. 8 Nr. 1

Kšištof Markevič, fortepijonas

Mieczysław Karłowicz (1876 – 1909)

Dainos Op. 1 ir Op. 3

Monika Kučinska, sopranas

Kšištof Markevič, fortepijonas

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875 – 1911)

Dvi dainos

„Mikit lankos“

„Susimąstė angelėliai“

Monika Kučinska, sopranas

Kšištof Markevič, fortepijonas

Zygmunt Noskowski (1846 – 1909)
Sonata smuikui ir fortepijonui a-moll
I Allegro con brio

II Molto andante con variazioni
III Prestissimo

Anna Kasperovič, smuikas

Kšištof Markevič, fortepijonas

 

Komentarai