Meilės sezonai ir įspūdžiai iš Rytų

Publikuota: 2014-09-11 Autorius: MB inf.
Meilės sezonai ir įspūdžiai iš Rytų

Rugsėjo 11 dieną 19 val. Valdovų rūmuose nuskambės antrasis šią savaitę prasidėjusio XXIV senosios muzikos festivalio „Banchetto Musicale“ koncertas  - „Stagioni d‘Amore: Koncertiniai madrigalai XVII a. pradžios Italijoje ir Zigmanto Vazos dvare skirtingais metų laikais“, kurį atliks choras ir konsortas „Brevis“ (Lietuva, Lenkija, Vokietija).

Ši muzikinė programa suskirstyta į skirtingus meilės sezonus – meilės pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą – ir atskleidžia visą barokinių jausmų paletę, pasitelkiant naujai atrandamą koncertinių madrigalų palikimą. Tai XVII a. pr. vokalinės ir instrumentinės muzikos žanras, kuris savo išraiška ir dramatizmu primena nedideles operas su solistais, ansambliais ir chorais bei instrumentiniais epizodais. Koncerte skambės su mūsų valdovais ryšius palaikiusių italų kompozitorių kūriniai, jame taip pats atgims Biagio Marini ir Francesco Turini koncertiniai madrigalai, buvę užmiršti net keturis šimtmečius.

Rugsėjo 14 ir 15 dienomis festivalis iš Valdovų rūmų persikels į Šv. Kotrynos bažnyčią, kur ypač išryškės šių metų festivalio tema „Garsai iš Rytų ir Vakarų“. Sekmadienio koncerte 18 val. Ispanijos ansamblis „Zejel“ dalinsis tolimais prisiminimais iš Rytų koncerte „La Memoria de Oriente: Andalūzijos, arabų, turkų ir sefardų muzika Iberijos pusiasalyje“. Vokalas, perkusija ir egzotiški instrumentai, tokie kaip santūras, ūdas, ryla, prikels viduramžių epochos sefardų dainas, klasikines Osmanų ar Andalūzijos kompozicijas, cantigas ar krikščioniškus romansus, atspindinčius Iberijos pusiasalyje gyvavusią tautų, kultūrų ir religijų įvairovę.

Rugsėjo 15 d. 19 val. kūrybingumu ir virtuoziškumu trykštantis instrumentinės muzikos ansamblis iš Nyderlandų „Les Esprits Animaux“ Šv. Kotrynos bažnyčioje atliks originalią programą „Turcaria: Barokiniai Rytų muzikos įvaizdžiai Europoje“. Joje išryškės, kaip baroko epochos kompozitoriai muzikoje piešė islamo, artimųjų ir tolimųjų Rytų paveikslus – išgirsime Lully turkų maršą, Rameau „galantiškuosius indėnus“, persiškas Handelio „Kserkso“ intonacijas ir daugelį kitų egzotiškus kraštus vaizduojančių kūrinių. Barokinius Rytų įvaizdžius ir juos lydinčias emocijas koncerte komentuos patys atlikėjai.

XXIV senosios muzikos festivalis vyks Vilniuje iki rugsėjo 24 d. – iš viso aštuoni Lietuvos ir užsienio atlikėjų koncertai, kuriuose skambės viduramžių, renesanso ir baroko muzika. Bilietus į festivalio koncertus platina www.bilietai.lt, o daugiau informacijos apie muzikos atlikėjus ir programas galima rasti festivalio puslapyje www.bmfestival.lt.

  

Komentarai