Ministre, kur pradingo kūrybinei veiklai skirti pinigai?

Publikuota: 2017-09-26 Autorius: Vytautas Juozapaitis
Ministre, kur pradingo kūrybinei veiklai skirti pinigai?

Seimo TS-LKD frakcijos nario Vytauto Juozapaičio pranešimas: „Kodėl kultūros ministrė kenkia kultūros bendruomenei nevykdydama netgi savo pačios įsakymų?“

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys prof. Vytautas Juozapaitis kreipėsi į kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson pabrėždamas, kad ministrė nevykdo savo pačios įsakymų, kuriais menininkų kūrybinių paraiškų ekspertinis vertinimas turi būti atliktas ne vėliau nei per 40 darbo dienų nuo kvietime nurodyto paraiškų teikimo termino pabaigos.

„Kūrybinės veiklos projektai ministerijai turėjo būti pateikti iki 2017 m. birželio 15 d., tačiau jų vertinimo rezultatai iki šiol nepaskelbti, todėl kokybiškam projektų įgyvendinimui praktiškai nebėra laiko. Be to, nėra aiškumo, ar bus galima koreguoti numatytų veiklų įgyvendinimo datas, ar projektų, kurių įgyvendinimo terminai buvo numatyti iki šių metų gruodžio 31 d., bus perkeliami į 2018 metus?“ – ministrės klausia prof. V. Juozapaitis.

Tokiu būdu paraiškų teikėjai palikti visiškoje nežinioje dėl ateities ir be finansavimo.

 „Ministrės veikla darosi tendencingai nukreipta prieš menininkų bendruomenę, nes, turėdama savo rankose svertus, kaip padėti savo kuruojamos srities atstovams, ne tik kad neinicijuoja būtinų įstatymų pakeitimų, bet ir nevykdo savo pačios pasirašytų norminių dokumentų“, – atkreipia dėmesį Seimo Kultūros komiteto narys prof. V. Juozapaitis.

Parlamentaras turi omenyje Lietuvos Respublikos kultūros ministrės 2017 m. gegužės 15 d. įsakymus Dėl kūrybinės veiklos ir Dėl autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programų aprašų (Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2017 m. gegužės 15 d. įsakymų Nr. ĮV- 673 ir  Nr. ĮV-674 32 ir 33 punktai).

 

 

Komentarai