Muzika, skambanti…kosmose

Publikuota: 2019-06-16 Autorius: Edita Grudzinskaitė-Gruodis
Muzika, skambanti…kosmose

Jei jums keletą mėnesių tektų apsistoti kosminėje stotyje, neabejoju, tektų ieškoti būdų, kaip nužudyti bent šiek tiek laisvo laiko. Kodėl nepabandžius pamuzikuoti? Ar tai įmanoma? Kas iš tiesų nutinka, bandant groti muzikos instrumentais mikro gravitacijoje?

Garso bangoms sklisti reikalingas oras, taip gimsta garsas. Kadangi erdvėlaivyje oro yra, muzikos instrumentai veikia. Tačiau jei bandytumėte groti atvirame kosmose, smuiko ar gitaros stygos vibruotų, tačiau neskleistų garso.

Grojant muzikos instrumentais kosminėje stotyje, jie skamba gana panašiai, nes garso bangos mikro gravitacijoje veikia taip pat, kaip ir žemėje.

Fleitininkas E. Ochoa sakė: „Kai grojau fleita erdvėje, kojas turiu prisitvirtinti diržais. Nors iš fleitos išeinančio oro jėga yra labai maža, mikro gravitacijoje jos pakanka, kad pakeltų žmogų maždaug iki trijų metrų aukštį. Net jei mano kojos stipriai priveržtos diržais, aš jaučiu, kaip ši jėga grojant stumia mane tai pirmyn, tai atgal.”

„Skambinant gitara nereikia gitaros diržo, bet kas juokinga, kad kai begrojant mediatorius išsprūsta iš rankų, vietoje to, kad nukristų ant žemės, jis plaukioja ore ir aš turiu jį pagauti”, ­– sakė gitaristas C. Walz.

NASA leido savo astronautams muzikuoti savo darbo vietoje, suvokdami muzikos reikšmę – nesvarbu – jos klausymosi, ar muzikavimo.

Malonu žinoti, kad astronautai, būdami kažkur orbitoje virš mūsų, mylios nuo namų, gali rasti minutę ramybės, paėmę į rankas savo instrumentus.

Susiję nariai

Edita Grudzinskaitė

Edita Grudzinskaitė

Teatrologė, tekstų organizatorė, viešųjų ryšių specialistė

Komentarai