MUZIKOS VALANDOS visoje Lietuvoje

Publikuota: 2019-04-04 Autorius: Mb.info
MUZIKOS VALANDOS visoje Lietuvoje

Programoje KULTŪROS PASAS dalyvauja Lietuvos muzikų sąjungos projektas TARP NATŲ – muzikos valanda, skirtas vyresnių klasių moksleiviams (5-12 klasėms).
https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/1721

Projekto "TARP NATŲ - muzikos valanda" koncertų temos labai įvairios ir gali būti derinamos su pedagogais ir moksleiviais pagal poreikį ir pageidavimą. Galima skirti kelias temų grupes pagal atlikėjų sudėtį. Pavyzdžiui: „Liaudies instrumentų muzikos valanda“, „Smuiko muzikos valanda“, „Vokalinės muzikos valanda“, „Mušamųjų muzikos valanda“, „Kontraboso muzikos valanda“, „Styginių kvartetas“ ir pan. Gali būti skirtingų epochų muzikos valandos: „Baroko muzikos valanda“, „Romantizmo muzika fortepijonui“ ar „XX a. muzikos valanda“. Ypač turiningi monografiniai koncertai. Aktorė Virginija Kochanskytė yra sukūrusi net kelias tokio pobūdžio programas: „Vincas Kudirka“, „Mykolas Kleopas Oginskis“, "Mikalojus Konstantinas Čiurlionis", o pianistai Šviesė Čepliauskaitė ir Andrius Vasiliauskas - monografines Stanislovo Moniuškos fortepijoninės ir vokalinės muzikos programas.

Projektas "TARP NATŲ - muzikos valanda" - tai edukacinis koncertinių programų ciklas, pristatantis ir Lietuvos atlikėjus, ir įvairią instrumentinę muziką (nuo solo instrumentų ir dainininkų iki instrumentinių ansamblių ir net chorų), epochų muziką ir temines programas, susijusias su Lietuvos istorija, bei iškiliomis asmenybėmis (pvzd. Vincas Kudirka, Mykolas Kleopas Oginskis, Stanislavas Moniuška, ir pan.). Koncertai gali vykti ir miestų salėse (pavyzdžiui puikiai įrengtuose kultūros centruose ar pan.), ir mokyklų salėse. Siūlomų programų privalumas – koncertas su komentarais ir galimais klausimais-atsakymais, viktorinomis bei žaidimais. Tai yra – koncerto metu moksleiviai įtraukiami į vyksmą ir čia pat gali patikrinti ir turimas žinias, įgytas pamokų metu, ir renginio metu sužinotas naujienas.

Džiugu, kad projekte TARP NATŲ - muzikos valanda sutiko dalyvauti pripažinti Lietuvos kolektyvai: Kauno valstybinis choras ir jo vadovas Petras Bingelis, choras "Vilnius" ir jo vadovas Artūras Dambrauskas, trio ir kvartetai, dainininkai ir instrumentalistai.

Koncertų gali klausytis iki 500 moksleivių ir juos lydinčių pedagogų

Komentarai