"Muzikuojame šeimoje" - koncertas Kauno valstybinėje filharmonijoje

Publikuota: 2019-05-08 Autorius: A. Juodelienė
"Muzikuojame šeimoje" - koncertas Kauno valstybinėje filharmonijoje

Koncertas „Muzikuojame šeimoje“ – sudėtinė Respublikinio muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė“, vykstančio jau ketvirtąjį kartą, dalis. Koncerto metu pasirodys festivalio „Gaidų pynė'2018“ laureatai – muzikuojančių šeimų ansambliai iš visos Lietuvos, atliekantys įvairių stilių ir krypčių muziką. Tarp jų – profesionalų keliu einantis, tarptautiniuose konkursuose nugalėtojų laurus skinantis gitaristų Brolių Poškų duetas, jaukus ir romantiškas, ne vieną kompaktinę plokštelę įrašęs Mamų ir dukrų vokalinis kvartetas, tradicinį folklorą puoselėjančios mama ir dukra – Ona Auškalnienė ir Rūta Auškalnytė, nostalgiškas ir lyriškas Germanavičių šeimos jaunųjų sesučių Lyjos ir Vėjos kamerinis ansamblis, mąslus ir svajingas, aktyviai koncertuojantis kanklininkių ansamblis „Ašarėlė“. Kiekvienas ansamblis – savaip unikalus. Daugelis jau turi kuo didžiuotis – yra dalyvavę respublikiniuose ar net tarptautiniuose konkursuose, sukaupę nemažą koncertinę patirtį.

Kasmet koncertą papuošia ir profesionalių muzikantų dalyvavimas, kuriems muzikavimas su šeimos nariais – ir nuo seno puoselėjama šeimos tradicija, ir šeimos narių bendrystės išraiška, leidžianti pasidalinti gražiausiomis emocijomis.

Šiemet koncerto ypatingasis akcentas – žinomų pianistų dinastijos atstovių, profesorių Veronikos Vitaitės ir Aleksandros Žvirblytės fortepijoninis duetas.

Abi – ir mama ir dukra puikiai žinomos atlikėjos, pedagogės, kurių veiklos panorama stebinančiai plati, o kūrybiniai pasiekimai – įkvepiantys. Gastrolės Lietuvoje ir daugybėje pasaulio šalių, Lietuvą garsinančių pianistų ugdymas, edukacinė veikla visoje Lietuvoje, darbas tarptautinių konkursų vertinimo komisijose, tarptautinių konkursų ir festivalių organizavimas. Be viso to – mama ir dukra dar randa laiko ir muzikavimui namuose duetu. Neretai prie šio ansamblio prisijungia ir anūkas pianistas Paulius Andersson, nugalėtojo laurus skinantis ir Lietuvos, ir tarptautiniuose konkursuose, taip pat jaunimo džiazo festivaliuose.

Prof. Veronika Vitaitė papasakojo, kad muzikavimo namuose tradicijos jos šeimoje labai senos. Visi šeimos nariai buvo apdovanoti gausiais muzikiniais talentais – mama turėjo absoliučią klausą, kūrė muziką, tėvas ir sesuo turėjo puikius balsus. Tad namuose nuolat skambėjo operų ir operečių arijų ištaukos, liaudies, neapoliečių dainos, kino filmų muzika, atliekama šeimos narių ir draugų, kuriems Veronika Vitaitė akompanuodavo.

Tradicija tęsiasi ir vaikų bei vaikaičių šeimose. „Su dukra Aleksandra keturiomis rankomis skambindavome Haidno, Mocarto, Bethoveno simfonijas. O gimus ir paaugus anūkui Pauliui prasidėjo skambinimo fortepijonu 6-mis rankomis ir koncertų 2-ms ar 3-ms fortepijonams era bei pasirodymai su orkestru nacionalinėje filharmonijoje. Ansambliui prigijo pianistų dinastijos pavadinimas.“

Muzikuojančių šeimų festivalis ypač džiaugiasi, kad pavyksta suburti muzikuojančias šeimas – tiek mėgėjus, tiek profesionalus, kai, ypač pastariesiems, kiekvienas papildomas pasirodymas scenoje dažnai tampa tikru iššūkiu. Vedini supratimo, kad šeima yra pats didžiausias stebuklas mums visiems – šeimoje ne tik užaugame, čia mokomės, formuojamės kaip asmenybės, – ir ieškodami šeimos gyvybingumo, kūrybiškumo šaltinio, teigiame, kad muzikavimas šeimoje gali suburti šeimos narius ir padėti mažinti dažnoje šeimoje šiandien įsigalintį atotrūkį tarp tėvų ir vaikų.

Muzikavimas šeimoje – tai kūrybinis džiaugsmas, kai bendrų interesų suburiami šeimos nariai dovanoja vienas kitam gražų ir prasmingą buvimą drauge, tai neišblėstantys vaikystės prisiminimai, kurie kuria šeimos kultūrinę tradiciją, perduodamą iš kartos į kartą.

„Namai, kuriuose gyvena muzika – yra laimingi namai, nes muzikos garsai labiau nei žodžiai padeda suprasti jausmų pasaulį, – teigia populiarus atlikėjas Linas Adomaitis. „Tikiu, kad muzikuojančios šeimos yra ypatingai laimingos, nes savo rankose, balsuose ir širdyse neša tą pagrindinę jausmų jėgą“.

Kviečiame nepraleisti išskirtinio koncerto! Įvairių muzikos stilių gerbėjams muzikinių atradimų ir pasirinkimų išties netrūks – skambės tiek pramoginės, tiek liaudies bei akademinės muzikos kūriniai.

Žiūrovai galės išvysti ir įvertinti įvairiais muzikos instrumentais grojančius, įvairios sudėties ansamblių pasirodymus, kurių įvairaus amžiaus nariai džiaugsmo ir kūrybingumo šaltinį atranda skirtingų krypčių ir stilių muzikoje.

Festivalio pagrindinis organizatorius – Šv. Kazimiero ordinas (www.ordinas.lt).

Maloniai kviečiame! Įėjimas nemokamas.

Daugiau apie Muzikuojančių šeimų festivalį „Gaidų pynė“ – www.gaidupyne.ordinas.lt

Komentarai