Netekome Zenono Rinkevičiaus

Publikuota: 2018-02-18 Autorius: Remigijus Vitkauskas
Netekome Zenono Rinkevičiaus

2018 m. vasario 17 dieną Lietuva neteko iškilaus bendrojo muzikinio ugdymo pedagogo, mokslininko, daugiau nei šimto mokslinių ir publicistinių straipsnių, dainų rinkinių, vadovėlių, keleto mokslinių monografijų autoriaus ir mokslinio redaktoriaus ZENONO RINKEVIČIAUS 1939 11 29 – 2018 02 17 

Zenonas Rinkevičius vadovavo mokykloms, chorams ir įvairių sudėčių vokaliniams ansambliams. Mokslininko interesų ratas – platus. Būdamas Maskvos pedagogikos mokslų akademijos doktorantu, apginė mokslų kandidato (dabar mokslų daktaro) disertaciją „Jaunesniojo mokyklinio amžiaus mokinių polifoninės muzikos suvokimo ugdymas" (vadovė V. Beloborodova). Vėliau edukologą domino muzikinės kultūros plėtotės, muzikinio mastymo, muzikos suvokimo klausimai. Šiuo metu paskutinės recenzijos laukia mokslinė monografija „Muzikinis ugdymas – dvasinių vertybių sklaidos veiksnys“.

Pedagogas garsėjo labai lengvu ir suprantamu minčių dėstymo stiliumi. Viena pirmųjų publikacijų – monografija „Mokinių muzikinis ugdymas“ (1993) pelnė ypač didelį populiarumą. Muzikos pedagogai ją vadino tiesiog „Mėlynąja knygute“, sulaukusia ne vieno papildomo leidimo. R. Rinkevičienės ir Z. Rinkevičiaus mokslinė monografija „Žmogaus ugdymas muzika“ išskirtina giliais filosofiniais apmastymais. Mokslininkas veikaluose analizavo ir taikė iškilių Tautos mąstytojų Stasio Šalkauskio ir Petro Maceinos suformuotą „idealistinio realizmo“ paradigmą.

Docentas, nors daug kas dėl nuopelnų jį pagarbiai vadino „Profesoriumi“ vadovavo bakalauro, magistro ir daktaro darbams.

Zenonas mylėjo ir brangino šeimą, savo krašto jaunimą, žmones, gamtą. Ne kartą, apdardami būsimuosius leidinius, skanavome jo prižiūrimų Dituvos bitučių medaus su jo paties rinktų žolelių arbata.

Lietuvos muzikos mokytojams, dėstytojams, studentams ir mokiniams labai trūks geranoriškų ir prasmingų Profesoriaus pastabų, jo plačios šypsenos, padrąsinančio žvilgsnio ir tvirto rankos paspaudimo.

Atsisveikinimas su velioniu trečiadienį, vasario 21 d. nuo 14.00 iki 21 val. Klaipėdoje, laidojimo namuose "Amžiaus vartai" (Priestočio g. 7) 

 

Susiję nariai

Zenonas Rinkevičius

Zenonas Rinkevičius

Chorvedys, menotyrininkas

Komentarai