OPEROS OLIMPAS: Elena KERL (Vokietija)

Publikuota: 2022-11-09 Autorius: MB inf.
OPEROS OLIMPAS: Elena KERL (Vokietija)

Brunhildos vaidmuo R. Wagnerio operoje „Dievų žuvimas“ – vienas sudėtingiausių pasaulio operos literatūroje. Jį atliekant iškyla ne tik meninės, bet ir fizinės ištvermės, balso valdymo meistriškumo užduotys.

„Žavus Elenos Kerl debiutas Brunhildos vaidmeniu. Išpuoselėtu balsu, lygiai spindinčiu visuose registruose, ji pasiekė dramatizmą, kurio ir reikalauja šis vienas sudėtingiausių operos literatūroje vaidmenų. Net ir ten, kur reikia intymumo, ji galėjo pasikliauti savo laisvai vibruojančiu lyrinio atspalvio balsu, – rašė K. G. von Karaisas muzikos žurnale „Das Opernglas“ 2019 metų liepą.

Šiandien Elena Kerl garsiausiuose teatruose atlieka Brunhildos vaidmenį ir net dainuoja jį po kelis vakarus iš eilės. Paklausta, kaip tai pavyksta, dainininkė nusišypsojo ir atskleidė savąją paslaptį. Vokalinio meno paslapčių ji nesaugo – noriai dalinasi su jaunaisiais operos solistais savo meistryste ir pelno jų susižavėjimą bei pasitikėjimą ir kaip dainavimo pedagogė.

Lapkričio 13 dieną (sekmadienį) 16 valandą Vilniaus rotušėje laukia įspūdinga operos šventė – Brunhildos sceną (operos „Dieų žuvimas“ finalą) atliks Elena Kerl. Vilniuje ši scena skambės pirmą kartą.

Kartu su garsiąja dainininke savo meistriškumu dalinsis jos bičiuliai bei meistriškumo pamokų dalyviai Kristina Zmailaitė, Edmundas Seilius, Emilija Finagėjevaitė, Monika Kučinska, Lorijana Laurinskaitė, Mindaugas Tomas Miškinis, Konstantin Toman, Domas Saulevičius, Emilija Dačinskaitė, Dominykas Urba ir kt.Lietuvos operos solistai, dalyvavę garsiosios primadonos meistriškumo pamokose. Prie fortepijono išvysime pianistes Aušrinę Garsonaitę ir Nijolę Baranauskaitę. Programoje skambės Wagnerio, Verdi bei kitų žymiausių kompozitorių operų fragmentai.

***

Elena Kerl dainavo Vienos ir Hamburgo valstybiniuose operos teatruose, Berlyno vokiečių operoje, Paryžiaus nacionalinėje operoje (Bastilijos), Latvijos nacionaliniame operos teatre, prestižiniuose Bairoito, Liudvigsburgo, Vysbadeno, Zalcburgo festivaliuose, Orhuso operos festivalyje Danijoje, B. Smetanos operos festivalyje Prahoje ir daugelyje kitų pasaulyje garsių teatrų ir festivalių.

Jos repertuare – pagrindiniai mecosoprano vaidmenys: Azučena, Eboli, Ulrika, Amneris (G. Verdi operose „Trubadūras“, „Don Karlas“, „Kaukių balius“, „Aida“), Karmen (G. Bizet „Karmen“), Santuca (P. Mascagni „Kaimo garbė“), Venera, Brangenė, Valtrautė ir Zyglinda, Brunhilda, Kundri (R. Wagnerio operose „Tanhoizeris“„Tristanas ir Izolda“, „Valkirija“, „Dievų žuvimas“, „Parsifalis“) ir kt.

E. Kerl dirbo su žinomais režisieriais ir dirigentais Robertu Carsenu, Georgeˊu Delnonu, Götzu Friedrichu, Danieliu Barenboimu, Semionu Byčkovau, Karelu Marku Chichonu, Ádámu Fischeriu, Michailu Jurowskiu, Vladimiru Jurowskiu, Fabio Luisi, Ulfu Schirmeriu, Peteriu Schneideriu, Christianu Thielemannu ir kt.

Elena Batoukova-Kerl puikiai žinoma ir koncertų organizatoriams. Ji dainavo su Vienos, Čekijos, Vengrijos filharmonijų, Bambergo, Baden Badeno, Kelno radijo ir kitais orkestrais. Solistės repertuare – G. Verdi, W. Wagnerio, A. Dvořáko, F. Suppé „Requiem“, G. Rossini Mažosios mišios, J. S. Bacho Kalėdų oratorija, F. Händelio „Mesijas“, F. Schuberto Mišios A-dur ir kt.

Elena Kerl su didžiausiu pasisekimu dėsto vokalą, veda meistriškumo pamokas.

Bilietus platina KAKAVA.LT
https://kakava.lt/renginys/operos-olimpas-elena-kerl-vokietija/4163/7920

Susiję nariai

ELENA KERL

ELENA KERL

Dainininkė

Komentarai