Paroda papuošė sezono pradžią
Šeštadienį 85-asis Lietuvos nacionalinės filharmonijos muzikos sezonas buvo atidarytas ne tik gera muzika. Verslininkai Daliai ir Gintaras Gruodžiai iš Bikuškio dvaro privačios kolekcijos filharmonijos menes papuošė žinomų dailininkų Gintarės Uogintaitės (1955 – 2016) ir Virginijaus Viningo (g. 1960) tapybos darbais, kurie savo ryškiomis spalvomis tarsi papildė žavingą M. K. Čiurlionio, kurio 150-ąsias gimimo metines pažymime rugsėjo 22 d. (didysis Gala koncertas įvyks 19 val.), lenkų kompozitorių I. J. Paderewskio, E. Morawskio-Dąbrawos bei nemarią Richardo Strausso muziką. Ryškios, nuotaikingos, gyvos kelių dešimčių paveikslų spalvos papildė tą pakilią nuotaiką, kuri dirigento Victorieno Vanoosteno bei jauno lenkų pianisto Szymono Nehringo dėka liejosi sausakimšoje koncertų salėje.
Parodos iniciatorius ir rengėjus pasveikino filharmonijos direktorė Rūta Prūsevičienė, ekspozicijos kuratorė scenografė ir grafikė Aleksandra Jacovskytė, daugybė svečių. Gėlių puokštė mecenatams Gruodžiams buvo įteikta ir nuo LNSO muzikos bičiulių klubo, kuris tą vakarą taip pat rinkosi į muzikinio sezono atidarymą.