Pasaulio choro muzikos madas diktuojančių kompozitorių kūriniai skambės ir Vilniuje

Publikuota: 2015-04-02 Autorius: MB inf.
Pasaulio choro muzikos madas diktuojančių kompozitorių kūriniai skambės ir Vilniuje

Antrą Šv. Velykų dienos vakarą šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna Muzika“ pristatys dviejų XXI amžiaus choro muzikos super žvaigždžių premjeras Lietuvoje, kur skambės naujausi amerikiečio Eric Whitacre ir latvio Ēriks Ešenvalds kūriniai.

Dėl šių dviejų kompozitorių varžosi leidėjai, garso įrašų firmos, prestižiniai Europos ir Amerikos universitetai. Šie kūrėjai diktuoja choro muzikos pasaulio madas ir yra daugumos chorų vadovų dėmesio centre. Neįtikėtiną kompozitorių populiarumą iškalbingai liudija milijoninės Eric Whitacre ir šimtatūkstantinės Ēriks Ešenvalds kūrinių peržiūros Youtube kanaluose.

Per pastaruosius dešimt metų Ēriks Ešenvalds tapo vienu populiauriausių ne tik Latvijos, bet ir viso pasaulio choro muzikos kūrėjų. Šio kompozitoriaus kūrinius atlieka geriausi viso pasaulio chorai ir orkestrai, jam kūrinius užsako tarptautiniai festivaliai, kitos muzikos ir meno šventės. Teologijos ir choro dirigavimo aukštuosius mokslus krimtęs kompozitorius vienuolika metų dainavo Latvijos valstybiniame chore „Latvija“, kur iš pagrindų pažino esminį savo kūrybos instrumentą – chorą ir jo galimybes. Savo kūryboje Ē. Ešenvalds talentingai apjungia žodinį ir muzikinį tekstą su choro garsu, išgaudamas jam vienam būdingą gelmę, galingą emociją ir transcendentinį dangišką švytėjimą.

Amerikietis Eric Whitacre  yra vienas populiariausių ir dažniausiai atliekamų modernių kompozitorių. Tai tas retas atvejis, kai modernumas ir originalumas dera su populiarumu. E. Whitacre yra labai įvairiapusiška asmenybė - dirigentas, inovatyvių projektų autorius, charizmatiškas oratorius. Kaip choro muzikos kūrėjas neįtikėtiną pasaulinį pripažinimą pelnė 2009 metais, pristatęs virtualų projektą „Lux Aurumque“, kuriam subūrė 185 dainininkų chorą iš skirtingų pasaulio šalių.

Įrašas čia

Koncerte „Lux Aurumque“, vyksiančiame balandžio 6 d. 18 val. Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje, choras „Jauna muzika“ pasidalins su klausytojais populiariausiais kompozitorių hitais bei pačiais naujausiais, per pastarąjį dešimtmetį sukurtais ir Lietuvoje dar neskambėjusiais kūriniais – Ē. Ešenvalds „Vineta“ (2009) chorui ir perkusijai, kartu su Pavelu Giunteriu ir jo, bemaž pusę scenos užimančia baterija, „In Paradisum“ (2012) chorui, altui ir violončelei, kartu su kvarteto „Chordos“ muzikantais, E. Whitacre 2011 metais sukurta didinga „Alleluia“.

Komentarai