Placido Domingo pirmą kartą koncertavo po įtarimų dėl priekabiavimo

Publikuota: 2019-09-01 Autorius: Mb.info
Placido Domingo pirmą kartą koncertavo po įtarimų dėl priekabiavimo

Rugpjūčio 25-ąją, Placido Domingo pirmą kartą koncertavo po kaltinimų dėl priekabiavimo prieš jį. Zalcburgo festivalio publika pasitiko Domingo aplodismentais stovėdama. Ovacijos truko 10 minučių.

Maestro atliko Milerio vaidmenį koncertiniame G. Verdi operos „Luiza Miler“ atlikime. Didžiojoje Festspielhauso salėje skambėjusį veikalą dirigavo James Conlon, dainavo Roberto Tagliavini, Piotr Beczala. Yulia Matochkina, Nino Machaidze, Cecilia Molinari ir John Relyea. Dalyvavo Vienos Valstybės operos choras, vadovaujamas Huw Rhys James ir Zalcburgo Mocarteumo orkestras.

„Tai buvo nepaprastas atlikimas, nepamirštamas įvykis! Publika mus visus nuoširdžiai priėmė ir man tai ypač svarbu.“ – po koncerto dalindamas susižavėjusiai publikai autografus kalbėjo P. Domingo.

Publikos tarpe nerimo džiūgavimas, aplodismentai, skanduojamas Domingo vardas.

Trečiadienį, rugpjūčio 28-ąją Domingo koncertavo Szegedo mieste Vengrijos pietuose, o vakar (šeštadienį) jis grįžo į Zalcburgą dar vienam „Luizos Miler“ koncertui.

Skandalas kilo prieš dvi savaites, kai devynios moterys priminė, kad 80-aisiais „Domingo“ demonstravo padidintą dėmesį joms ir pasiūlė glaudesnius santykius mainais į sėkmę karjeroje.

JAV koncertų organizatoriai pradėjo skelbti dainininko boikotą.

#MeToo Pasirodžius informacijai apie operos žvaigždei mestus kaltinimus, Filadelfijos orkestras atšaukė kvietimą P. Domingo pasirodyti rugsėjo 18 dieną numatytame sezono atidarymo koncerte. San Fransisko opera taip pat atšaukė spalio 6-ąją numatytą vieną iš dainininko koncertų.

Niujorko Metropoliteno opera pranešė, kad galutinį sprendimą dėl P. Domingo „ateities“ priims sulaukusi Los Andželo operos tyrimo išvadų.

Los Andželo opera, kuriai S. Domingo vadovauja nuo 2003 metų, išplatintame pareiškime nurodė, kad kreipsis į išorės teisės konsultantus šiems kaltinimams ištirti. „Placido Domingo daugiau nei tris dešimtmečius buvo Los Andželo operos ir Los Andželo meno kultūros kūrybinė varomoji jėga“, – rašoma pareiškime. „Tuo pat metu darome viską, ką galime, kad būtų užtikrinta profesionali ir bendradarbiavimui palanki atmosfera, o visi mūsų darbuotojai bei atlikėjai jaustųsi vienodai patogiai, vienodai vertinami ir gerbiami“, – priduriama jame.

Tuo tarpu Zalcburgo muzikos festivalio Austrijoje vadovė Helga Rabl-Stadler pareiškė, kad P. Domingo, kaip numatyta, surengs savo pasirodymą.

„Manau, žvelgiant iš žmogiškosios perspektyvos, yra objektyviai neteisinga ir neatsakinga daryti galutinius vertinimus šiuo etapu ir jais grįsti savo sprendimus“, – sakė ji.

Ispanijoje gimęs P. Domingo laikomas viena ryškiausių XX amžiaus operos žvaigždžių. 78 metų atlikėjas vis dar pritraukia pilnas sales jo talento gerbėjų. P. Domingo yra išleidęs daugiau nei 100 albumų ir pelnęs 14 „Grammy“ apdovanojimų. Anksčiau šiais metais jis surengė keturitūkstantąjį pasirodymą per savo 60 metų trunkančią karjerą.

2019 m. vasario 16 dieną P. Domingo sužavėjo Lietuvos publiką koncertuodamas visiškai akademinei muzikai nepritaikytos Kauno „Žalgirio“ arenos scenoje su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru.

Garsiojo maestro pasirodymą Lietuvoje papuošė mūsų numylėtinė, P. Domingo bičiulė Violeta Urmanavičiūtė Urmana.

Komentarai