Prancūzų barokas, vakarietiškos ir rytietiškos viduramžių giesmės bei renesansiniai rūmų šokiai festivalyje „Banchetto musicale“

Publikuota: 2014-09-17 Autorius: Banchetto Musicale
Prancūzų barokas, vakarietiškos ir rytietiškos viduramžių giesmės bei renesansiniai rūmų šokiai festivalyje „Banchetto musicale“

Įpusėjus jau 24-ajam senosios muzikos festivaliui „Banchetto Musicale: Garsai iš Rytų ir Vakarų“, šią savaitę klausytojams siūloma visa puokštė patirčių – ne tik muzikinių, bet ir vizualinių, poetinių, sakralinių – aktualizuojančių svarbius Europos kultūros istorijos faktus.

Šio ketvirtadienio koncertas Valdovų rūmuose skirtas garsiajam prancūzų baroko kompozitoriui Jean-Phillipe‘ui Rameau, kuris šįmet yra apdovanojamas ypatingu dėmesiu visose Europos koncertų salėse minint jo mirties 250 metų sukaktį. Šio kompozitoriaus ir jo amžininkų kūrinių programą klausytojams dovanos senosios muzikos virtuozų duetas iš Prancūzijos - François Joubert-Caillet (viola da gamba) ir Philippe Grisvard (klavesinas). Jų instrumentų dialogas atskleis puošnų XVIII a. pirmosios pusės kultūros paveikslą – visų laukia tikra prancūziška puota ausims, kurioje patirsime, ar po išoriniu tam tikru muzikos santūrumu nesislepia ir gerai tramdomi kur kas didesni jausmai ir aistros... Gurmaniško koncerto „Aux cotes de Rameau“ pradžia – 18 val.

Šeštadienį 18 val. Šv. Ignoto bažnyčioje klausytojai išgirs dar vieną ansamblį iš Prancūzijos – pripažintus viduramžių muzikos žinovus „Ensemble Gilles Binchois“ koncerte „Tarp žemės ir dangaus: Islamo ir viduramžių krikščionių giesmės“. Dominique Vellard’o atliekamą viduramžių krikščionių muziką čia papildys jo artimų scenos bendradarbių marokiečių giesmininko Noureddine’o Tahiro sufijų ir arabų-Andalūzijos giedojimas bei kanūnu (rytietišku styginių instrumentu) pritariančios Sofijos Labrapoulou muzikavimas. Tai unikalus derinys, skatinantis išgirsti ne tik skirtumus, bet ir bendrybes tarp giesmių iš Rytų ir Vakarų, ir puikiai atskleidžiantis šių metų festivalio temą.

Sekmadienį 16 val. Taikomosios dailės muziejuje Arsenale koncerte „Il bel danzar“ (Gražusis šokis) prie senosios muzikos garsų prisijungs ir puošniais kostiumais pasidabinę ansamblio „Banchetto Musicale“ šokėjai bei aktorius, skaitantis renesanso poeziją. Šioje programoje pagal vertingiausią ir išsamiausią XV amžiaus itališkų dvaro šokių traktatą bus atgaivintos choreografinės kompozicijos, kurios būdavo atliekamos ir itališkos mados veikiamo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų  dvaro puotose. Teatralizuotą programą „Il bel danzar“ sukūrė žymus istorinių šokių aprašymų tyrinėtojas ir choreografas Lievenas Baertas.

XXIV senosios muzikos festivalio „Banchetto Musicale: Garsai iš Rytų ir Vakarų“ koncertai vyksta Vilniuje rugsėjo 8-24 dienomis, bilietus platina bilietai.lt.

Komentarai