Prieš debiutą vienoje garsiausių pasaulio salių Dalios Dėdinskaitės smuikas tapo įkaitu

Publikuota: 2018-09-11 Autorius: Mb.info
Prieš debiutą vienoje garsiausių pasaulio salių Dalios Dėdinskaitės smuikas tapo įkaitu

Rugsėjo 7 d. vienoje garsiausių pasaulio salių – Elbės filharmonijoje – turėjęs įvykti koncertas lietuvių smuikininkei Dalia Dėdinskaitei dėl techninių gedimų vos netapo nesėkme. Likus kelioms valandoms iki koncerto užsitrenkus aukščiausio saugumo durims oficialiose Steinway & Sons dirbtuvėse, kur atlikėja turėjo kambarį repeticijai, jos smuikas tapo tikru įkaitu, kuriam išlaisvinti prireikė net gaisrininkų pagalbos.

Ne paslaptis, kad kartais atlikėjų gyvenime prieš koncertus nutinka įvairių situacijų, kurioms išspręsti prireikia kūrybiškumo ir šaltų nervų. Šįkart taip atsitiko ir žinomai lietuvių smuikininkei D.Dėdinskaitei. Penktadienio vakare įvykusio atlikėjos debiuto kartu su garsiu kompozitoriumi Sven Helbig ir Forrklang Kvartetu galėjo ir nebūti. Prieš koncertą Elbės filharmonijoje atlikėjos smuikas užsitrenkė repeticijų kambaryje, o jam iš ten ištraukti prireikė net greitųjų tarnybų pagalbos.

Prieš koncertą smuikininkei buvo suteiktas repeticijų kambarys Klangmanufaktur - oficialiose Steinway&Sons garso ir remonto dirbtuvėse, kuriose dėl ypač vertingų instrumentų taikomos moderniausios apsaugos priemonės ir aukščiausi saugumo standartai. Būtent tai ir tapo išbandymu D.Dėdinskaitei, kuomet užsitrenkus repeticijų kambario durims į jį tapo beveik neįmanoma patekti, o ten likęs atlikėjos instrumentas ir asmeniniai daiktai tapo tikrais įkaitais. Sugędus elektroninėms sistemos tapo neįmanoma atidaryti durų tam skirta kortele, o dėl ypatingų apsaugos priemonių jų negalėjo atidaryti net avarinė tarnyba.

Atlikėjos smuiką ir koncertą Elbės filharmonijoje išgelbėjo vokiečių gaisrininkai, kurie sugebėjo patekti į užtrenktą kambarį per langą. Jį, savo laimei, atlikėja paliko pravirą. Likus vos kelioms valandoms iki koncerto gaisrininkai ištraukė instrumentą ir smuikininkė paskutinę akimirką spėjo į generalinę repeticiją. Vis dėlto šis nutikimas atlikėjai tapo tikru šaltų nervų ir profesionalumo išbandymu.

Penktadienio vakare įvykęs koncertas lietuvių smuikininkei D. Dėdinskaitei – ypatingas. Juo prasideda pasaulinis koncertinis turas kartu su vienu garsiausių elektroninės muzikos kompozitorių Sven Helbig. Ne paslaptis, kad groti Elbės filharmonijoje yra didelis prestižas ir kiekvieno atlikėjo svajonė, tad visa laimė, šis įvykis, nors ir per plauką, baigėsi gerai.

Susiję nuotraukų galerijos

Komentarai