Projektas „Kartu sveikti lengviau“ kultūros renginiai džiugins onkologinių ligų paliestus žmones

Publikuota: 2014-02-04 Autorius: MB inf.
Projektas „Kartu sveikti lengviau“ kultūros renginiai džiugins onkologinių ligų paliestus žmones

Vasario 4-ąją, minint Tarptautinę kovos su vėžiu dieną, Lietuvoje startuoja kol kas pirmas ir vienintelis Europoje ir pasaulyje projektas „Kartu sveikti lengviau“, kuriuo siekiama prisidėti prie onkologinės ligos paliestų žmonių sveikimo ir jų aplinkos gerovės. Projekto globėjas kultūros ministras Šarūnas Birutis ragina Lietuvos kultūros įstaigas kviesti onkologinės ligos paliestus žmones nemokamai dalyvauti įvairiuose kultūriniuose renginiuose.

Antradienį surengtoje spaudos konferencijoje projektą „Kartu sveikti lengviau“ pristatė Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija POLA kartu su Kultūros ministerija. „Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija POLA kreipėsi į mus siūlydama šį projektą, tad mes nusprendėme neatidėlioti ir kuo skubiau pradėti šį naudingą ir prasmingą darbą. Kad tokios pagalbos poreikis ir jo mokslinis pagrindimas yra, jau žinojome anksčiau, tačiau ypatinga meno nauda atsiskleidžia tarp ligos paliestų žmonių. Todėl esame įsitikinę, kad galime padėti sergantiems, o šis projektas turės teigiamą poveikį žmogaus sveikatai ir taip gerins gyvenimo kokybę“, - sakė kultūros ministras Š. Birutis.

Kultūros ministerija prieš porą metų atliko studiją „Menas žmogaus gerovei“, kuri parodė, jog kultūros ir meno poreikis labai didelis įvairiose socialinėse terpėse, kad sveikatą ir gerovę galima skatinti pasitelkus meną ir kultūrą.

Pasak „Kartu sveikti lengviau“ rengėjų, socialiniuose meno projektuose, kaip ir meno terapijoje, nebūtini juose dalyvaujančių žmonių meniniai įgūdžiai. Svarbiausia – dalyvauti procese, kuriuo siekiama tobulėti, ugdyti meninius gebėjimus ir pasiekti rezultatą, kai patiriamas atsipalaidavimas, saviraiškos teikiamas džiaugsmas, išgyvenama malonių pojūčių, kyla naujų potyrių, susiduriama su naujais išbandymais.

 Taip pat svarbu, jog projektas jungia įvairias socialines grupes – onkologinės ligos paliestus žmones iš visos Lietuvos, žymius Lietuvos kūrėjus ir menininkus, aktyvius Lietuvos visuomenės narius, medikus, savivaldybes. Pasak projekto rengėjų, dalyvauti projekte yra sutikusios tokios kultūros įstaigos, kaip Nacionalinė ir Kauno filharmonijos, Kauno valstybinis choras, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Lietuvos dailės muziejus, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras, Alytaus miesto teatras, festivalis „Kino pavasaris“ ir kt., taip pat sveikintinos privačios kultūrinės iniciatyvos.

 Pasak rengėjų, šis projektas tampa gražiu ir prasmingu pagalbos onkologiniams ligoniams pavyzdžiu ir kitoms šalims, o artimiausiu metu atsiras Tarptautinės kovos su vėžiu organizacijos renginių sąraše. Šiais metais kultūros renginiuose Lietuvoje tikimasi sulaukti apie 5 tūkstančių žmonių, kuriuos palietė onkologinės ligos.

Komentarai