Remigijus Adomaitis: „Mes negalime sau leisti taikstytis su mėgėjiškumu“

Publikuota: 2018-09-14 Autorius: Mb.info
Remigijus Adomaitis: „Mes negalime sau leisti taikstytis su mėgėjiškumu“

„Šiame gyvenime nesvarbu ar tu mažas, ar didelis, tapti kuo nors gali tik per užsispyrimą ir darbą“, – sako lietuvišku fenomenu vadinamo Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ vadovas Remigijus Adomaitis. Šiais metais choras antrą kartą dalyvaus Tarptautiniame Šv. Jokūbo festivalyje. Koncerte šį sekmadienį Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje „Dagilėlis“ atliks įvairių epochų muziką. 2018 m. "Dagilėlis pelnė "Auksinio disko" apdovanojimą.

Apie sėkmės kainą, vertybes ir būsimą pasirodymą - choro įkūrėjo bei dirigento R. Adomaičio mintys.

Kokia yra berniukų choro „Dagilėlis“ sėkmės paslaptis?

Pirmiausia dirbant su vaikais kaip ir su suaugusiais reikia išsiaiškinti, kodėl tu TAI darai. Atsakyti į natūraliai kylančius klausimus, kodėl kūrinys turi skambėti taip ir ne kitaip, kodėl dirbame tiek valandų, o ne mažiau, ką tai duoda. Kiekvienas privalo gauti atsakymus, nes tik kartu mes galime pasiekti bendrą tikslą. Būtent dėl šių priežasčių mums taip neblogai sekasi (šypsosi). Mes negalime sau leisti taikstytis su mėgėjiškumu, privalome, kiek įmanoma, viską atlikti profesionaliai. Dažnų repeticijų prasmės suvokimas, aukščiausios kokybės siekimas ir yra pagrindinis dalykas, kuris stimuliuoja „Dagilėlio“ dainininkus ir leidžia mums nuolat tobulėti.

Kur artimiausiu metu klausytojai galės pasigėrėti berniukų choro „Dagilėlis“ pasirodymu?

Jau visai netrukus, rugsėjo 16 dieną, Vilniaus Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje įvyks mūsų koncertas. Klausytojai galės išgirsti įvairių epochų muziką nuo renesanso iki šių laikų. Visuomet stengiamės, kad tiek choro berniukai, tiek svečiai jaustųsi maloniai ir jaukiai, kad jiems būtų įdomu, todėl dažnai ruošdami koncertines programas neapsiribojame vienu žanru, norime parodyti visus muzikos skirtumus ir jos visumą. Gera muzika yra patikrinta laiko, todėl mes labai džiaugiamės galėdami ja pasidalinti brolių dominikonų ir choro „Vilnius“ organizuojamame tarptautiniame Šv. Jokūbo festivalyje.

Kaip manote, kuo Šv. Jokūbo festivalis yra išskirtinis?

Mums teko dalyvauti daugelyje festivalių, todėl drąsiai galiu teigti, jog Šv. Jokūbo festivalis yra unikalus reiškinys. Manau, kad tiek mums, dalyviams, tiek klausytojams pasisekė, kad galime išgirsti daug nuostabios muzikos po bažnyčių skliautais. Ši aplinka chorinei muzikai suteikia nepakartojamą atspalvį.

Kaip pasikeitė Šv. Jokūbo festivalis nuo to laiko, kai dalyvavote jame pirmą kartą?

Galiu pasakyti, kad šis festivalis keičiasi kiekvienas metais. Labai gaila, tačiau dėl įtempto darbo grafiko nepavyksta atvykti pasiklausyti visų pasirodymų, tačiau renginių programose visuomet matau didelius organizatorių darbo vaisius, visi pasirodymai yra be galo įvairūs, parodantys tikruosius kolektyvų veidus ir galimybes.

Dėl ko, anot Jūsų, verta apsilankyti Šv. Jokūbo festivalyje?

Šiame unikaliame festivalyje kiekvienas klausytojas atras savąją muziką, atlikėją, o kiekvienas atlikėjas bus toks, kurį verta išgirsti.

Artimiausi VIII Tarptautinio Šv. Jokūbo festivalio koncertai:

Rugsėjo 15 d., šeštadienis, 19 val.
Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia
RUDENS SERENADA
Kaliningrado srities simfoninis orkestras (Rusija, meno vadovas ir dirigentas Arkady Feldman)
Dirigentas ARKADY FELDMAN

Rugsėjo 16 d., sekmadienis, 12 val.
Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia
CANTICORUM JUBILO
Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „DAGILĖLIS“ (meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis)
Dirigentas REMIGIJUS ADOMAITIS

FESTIVALIO RENGINIAI NEMOKAMI

 

Susiję nariai

Remigijus Adomaitis

Remigijus Adomaitis

Choro dirigentas, berniukų ir jaunuolių choro "Dagilėlis" vyr.dirigentas ir meno vadovas

Komentarai