Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos moksleiviai Muzikos svetainėje

Publikuota: 2023-06-01 Autorius: Zenonas Ripinskis
Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos moksleiviai Muzikos svetainėje

Gegužės 30 d. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos jaunieji smuikininkai ir pianistai, vadovaujami mokytojų Nijolės Prascevičienės ir Raimondos Sližienės, Lietuvos muzikų sąjungos (LMS) Muzikos svetainėje Vilniuje buvo surengė koncertą, skirtą Tarptautinei vaikų gynimo dienai pažymėti.

Koncerte muzikavo smuikininkai Žemyna Živoltaitė, Agnė Marozaitė, Bernadeta Januškaitė, Deimantė Laurinaitytė, Paulius Ubartas, Agnius Juška, Ugnė Krikščiūnaitė ir pianistai Elzė Marija Pauliukonytė, Povilas Ušinskis.

Mūsų gimnazijos mokiniams tai buvo ne tik puiki galimybė pasirodyti Vilniaus publikai, bet ir kaupti koncertinę patirtį.

Koncerto programoje skambėjo Giovanni Battista Pergolesi, Antonio Vivaldi, Charles-Auguste de Beriot, Edward Grieg, Gabriel Collet, Johann Sebastian Bach, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir kitų kompozitorių kūriniai. Mokiniams akompanavo koncertmeisterė Daiva Ramunė Šulcaitė. Koncertą šiltai vedė Raimonda Sližienė.

Koncerto pradžioje LMS prezidentė prof. Audronė Žigaitytė-Nekrošienė pasidžiaugė, jog gražus bendradarbiavimas su Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija, taip pat su Nacionaline M. K. Čiurlionio menų mokykla puoselėja profesoriaus Sauliaus Sondeckio atminimą. „Šis koncertas Lietuvos muzikų sąjungoje – puiki proga pasigerėti Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos jaunųjų atlikėjų muzikavimu ir jų pedagogų darbu“, – sakė prof. A. Žigaitytė-Nekrošienė.

Koncerte dalyvavęs prof. S. Sondeckio sūnus Saulius Sondeckis pažymėjo, jog koncerte dalyvavę jaunieji mūsų gimnazijos muzikantai yra padarę ženklią pažangą, gerokai ūgtelėję. „Aš prisimenu, kaip jie atrodė prieš metus, ir matau, kaip jie muzikuoja dabar. Tai yra nemažas skirtumas. Muzikoje vien talento neužtenka. Reikia nuolat daug dirbti, norint pasiekti rezultatą. Kito kelio nėra“, – po koncerto kalbėjo S. Sondeckis.

Renginio pabaigoje Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos direktorė dr. Regina Marozienė padėkojo LMS prezidentei prof. A. Žigaitytei-Nekrošienei už gražų ilgametį bendradarbiavimą ir įteikė gimnazijos padėkos raštą. Koncerte dalyvavusiems mokiniams buvo įteikti naujausi LMS leidžiamo žurnalo „Muzikos barai“ numeriai, o jaunųjų muzikantų pedagogams buvo skirtos koncerte dalyvavusių tėvų ir mokinių gėlės.

 

 

Susiję nuotraukų galerijos

Susiję nariai

Regina  Marozienė

Regina Marozienė

Kanklininkė

Nijolė Prascevičienė

Nijolė Prascevičienė

Smuiko pedagogė

Raimonda  Sližienė

Raimonda Sližienė

Mokytoja ekspertė

Povilas  Ušinskis

Povilas Ušinskis

Pianistas

Komentarai