Spalio 1-oji - Pasaulinė muzikos diena!

Publikuota: 2018-10-01 Autorius: Mb.info
Spalio 1-oji - Pasaulinė muzikos diena!

1975 m. UNESCO paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine muzikos diena. Tarp šios šventės iniciatorių – Lordas Yehudis Menuhinas ir kompozitorius Dmitrijus Šostakovičius. Šią dieną įvairiose šalyse rengiami geriausių šalies atlikėjų koncertai.

Muzika žmonijoje gyvuoja nuo senų senovės. Tą rodo archeologiniai kasinėjimai, ant uolų aptikti piešiniai, kuriuose pavaizduoti žmonės su muzikos instrumentais.

Muzika, kaip ir šokis, visų pirma atsirado kaip dievų garbinimo ritualas. Senovės žmonės šokdavo pagal muziką aukodami dievams aukas.

Šiandien skamba labai daug įvairiausių stilių muzikos. Kiekvienas gali rinktis, kas jam labiau patinka.

Tačiau visais laikais labiausiai aukštinama akademinė dar kitaip klasikine vadinama muzika.

Būtent klasikiniais instrumentais ir įvairių sudėčių orkestrų, žmogaus balsu atliekama muzika ugdo asociatyvinį mąstymą, fantaziją, intuiciją. Jau seniai įrodyta, kad klausydami akademinės muzikos mokiniai geriau mokosi, gydytojai - gydo, mokslininkams kyla daugiau puikių idėjų... Atliktas eksperimentas įrodė, kad net karvės, klausydamos Mozarto muzikos davė daugiau pieno!

Pastebėta, kad muzika turi įtakos ir žmonių sveikatai bei aktyvumui. Rytą patariama klausytis linksmos, greitos muzikos, kuri prižadintų, suteiktų energijos dienai. Vakare, kad geriau užmigtum – ramesnės lėtos muzikos.

Psichologai teigia, kad muzika galima gydyti neurozę, depresiją, širdies ir kraujagyslių ligas, numalšinti skausmą.

Tad - su PASAULINE MUZIKOS DIENA visus, visus, visus!!! Ir tuos, kurie atlieka muziką, ir tuos, kurie ją kuria, ir ypač tuos - kurie jos klauso. O didžiausia šventė šiandien tiems, kurie moko muzikos - be jų neapsieitų nei atlikėjai, nei kūrėjai, nei klausytojai!!! 

Komentarai