Sportinėms rungtims pasiruošusi „Druskomanija“

Publikuota: 2015-05-15 Autorius: LKS informacija
Sportinėms rungtims pasiruošusi „Druskomanija“

Gegužės 15–24 dienomis pro Vilnių, Druskininkus ir Liškiavą praūš gaivios kūrybinės muzikos viesulas – 31-ąjį kartą vyksiantis Tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Druskomanija“. Pernai iškilniai atšventęs 30-ies metų sukaktį, festivalis ir toliau drąsiai kuria patikimą ir budrią terpę jaunųjų menininkų sumanymų raiškai. Vienuolikoje festivalio renginių įvyks daugiau kaip 30 premjerų, kurias sumanė kompozitoriai iš Lietuvos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Trukijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitų šalių.

2015-ųjų „Druskomaniją“ konceptualizuos sporto tematika, lydima retorinio klausimo „menas ar sportas?“. Organizatorių teigimu, kiek lengvesnė ir žaismingesnė tema pasirinkta norint atsikvėpti po didingų sukakties metų. Festivalis neįkyriai ragins svečius mąstyti apie meno ir sporto ryšius, sąlyčius, skirtumus ir įtakas.

Vilnietiškoje programos dalyje (gegužės 15, 19 ir 21 dienomis) įvyks trijų ryžtingai ištikimų, į skirtingus garsynus, estetikas ir atlikimo praktikas įsitraukiančių, bet ta pačia atviro profesionalumo idėja sekančių festivalio senbuvių – LMTA akordeonistų ansamblio „contemporACCO“ (vadovas Raimondas Sviackevičius), Varinių pučiamųjų trio (Tomas Karka, Valentas Marozas – trombonai, Sergijus Kirsenka – tuba) ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus) – koncertai.

Gegužės 22 dieną festivalio kūrybinė ekipa iškeliaus į Druskininkus, kur, migruodami po įvairias kurorto vietas, pakartos sostinės programą bei pristatys specialiai Druskininkams suplanuotus renginius. Melancholiškomis dainomis „apvynios“ elegiškas Ritos Mačiliūnaitės (balsas) ir Mariaus Salyno (gitara) duetas, negirdėtais elektroakustiniais garsynais stebins tradicinę sudėtį praplėtęs „No Future“ ansamblis, užmigti iki paryčių neleis pirmą kartą festivalyje koncertuojanti daugialypė muzikos grupė „In albedo“. Gegužės 24-ąją vyturiai dalyvaus muzikinėje akcijoje-plenere bei šachmatų turnyre, o popiet, kartu su pelėdomis, keliaus laivu į Liškiavą, kur festivalio programą, kaip įprasta, užbaigs kamerinės muzikos koncertas Švč. Trejybės bažnyčioje.

Sceninių įvykių kontekste, šiemet festivalis pristato vylingą naujieną – recenzijų konkursą „Skraidanti plunksna“. Tikimasi, kad, šių tekstinių varžybų dėka „Druskomanija“ taps debiutine platforma ne tik jauniesiems kompozitoriams ir muzikologams, bet ir rašytojams. Geriausios recenzijos bus publikuojamos, o jų autoriams įteikiami specialūs prizai.

Detali programa:

http://www.druskomanija.lt/

Detali programa su kūriniais:

http://mic.lt/lt/ivykiai/2015/05/11/druskomanija-2015/

Komentarai