Trimito garsenybė Markus Stockhausenas koncertuos Vilniuje

Publikuota: 2018-09-24 Autorius: Mb.info
Trimito garsenybė Markus Stockhausenas koncertuos Vilniuje

„Dvi išbaigtos, skirtingos tapatybės atsitrenkia viena į kitą, sukurdamos kažką neapibrėžto ir beribio – erdvę laisvei“, – taip pristatomas bendras pasaulinio garso trimitininko Markuso Stockhauseno ir žymaus italų elektroninės muzikos atlikėjo MartuX-M darbas „Atlas“, kuris šį rudenį atkeliauja ir į Lietuvą. Lapkričio 2 d. Vilniaus Šiuolaikinio meno centro didžiojoje salėje vokiečių trimito virtuozas ir italų garso menininkas, kompozitorius bei prodiuseris pakvies leistis į paslaptingas ir neabejotinai įspūdingas garsines patirtis.

Markus Stockhausenas išgarsėjo ne tik kaip fantastiško virtuoziškumo trimitininkas, pasižymintis neįtikėtinai gražiu garsu, bet ir kaip vienas įvairiapusiškiausių mūsų dienų menininkų. Net 25-erius metus jis artimai bendradarbiavo su savo tėvu, vienu įtakingiausių praėjusio amžiaus kompozitorių Karlheinzu Stockhausenu – šis savo sūnui yra sukūręs ne vieną pasaulio dėmesį patraukusį opusą. Tačiau tai buvo praeityje. Pastaraisiais dešimtmečiais Markus Stockhausenas smarkiai išplėtė savo muzikines ribas – atlikdamas tiek džiazo muziką, tiek klasikinės, šiuolaikinės ar elektroninės muzikos kūrinius jis jaučiasi kaip žuvis vandenyje. Trimitininkas yra išleidęs per 70 kompaktinių diskų, o 2005 m. buvo įvertintas prestižiniu Vakarų Vokietijos Radijo (WDR) džiazo prizu. Daugybė ryškiausių mūsų dienų kūrėjų jam specialiai yra dedikavę savo kūrinius. Vienas tokių – kartu su BBC simfoniniu orkestru atliktas Peterio Eötvöso „Jet Stream“.

Be to, M. Stockhausenas neapsiriboja vien tik atlikėjiška veikla: kartu jis ir kompozitorius bei improvizatorius, kurio atvykstant laukia viso pasaulio koncertų salės. M. Stockhausenui kūrinius užsako tokie kolektyvai kaip Londono Sinfonietta, RIAS kamerinis choras, Berno Camerata, Ferenzo Liszto kamerinis orkestras ir daugelis kitų.

M. Stockhauseno bendradarbiavimas su italų elektroninės muzikos atlikėju MartuX-M tęsiasi jau ne vienerius metus, tačiau bene didžiausio susidomėjimo sulaukė jų šviežiausias projektas „Atlas“, kurį įkvėpė brolių Wachowskių filmas „Debesų atlasas“. Emocijomis pulsuojantis, minimalizmo estetikos įkvėptas darbas – tai unikalus instrumento ir elektronikos susiliejimo bei transformacijos įgyvendinimas. Pats MartuX-M, arba Maurizio Martusciello, elektroninės muzikos scenoje tvirtas pozicijas užima jau beveik tris dešimtmečius. Italų kūrėjas nuolat bendradarbiauja su įvairių sričių menininkais, įsitraukdamas į skirtingų žanrų, stilių ar net meno sričių projektus. Jo kompaktinis diskas „Unsettled Line“, išleistas prancūzų įrašų kompanijos Metamkine, laimėjo San Paulo tarptautinio elektroninės muzikos konkurso prizą. Prancūzijos kultūros ministerija yra jį kvietusi būti reziduojančiu kompozitorium skirtinguose projektuose. Iš jo kūrybinių partnerių galima išskirti atlikėjus Jon Hassell, Terje Rypdal, Miki N’Doye, Tara Bouman, Mark Nauseef, Andy Sheppard, Anders Jormin, Philippe Garcia, Arto Tuncboyaciyan, kompozitorių Giorgio Battistelli ir daug kitų.

Neeilinio vakaro programą papildys ir paslaptingo svečio „Lifecutter“ pasirodymas. Tai Slovėnijos elektroninės, techno, eksperimentinės muzikos atlikėjas, po kurio slapyvardžiu slepiasi Domenas Učakaras. Savo kūrybą jis pats vadina „elektroniniu nuotykiu“. Intriguojančiame koncerte numatyta ir pažintis su Hagoje reziduojančiu jaunosios kartos lietuvių kūrėju Miša Skalskiu. Pastarojo laikotarpio šio menininko darbai gilinasi į regėjimo be atvaizdo ir girdėjimo be garso galimybių tyrimus, tad išties įdomu, koks bus šis menininko pasirodymas.

Pasaulinės trimito žvaigždės Markuso Stockhauseno ir italų elektroninės muzikos atlikėjo MartuX-M koncertas – Vilniuje, lapkričio 2 d., penktadienį, Šiuolaikinio meno centre. Bilietus platina „bilietai.lt“.

Susiję nuotraukų galerijos

Komentarai