„Universal Music“ planuoja plėtrą Lietuvoje

Publikuota: 2018-02-20 Autorius: MB inf.
„Universal Music“ planuoja plėtrą Lietuvoje

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susitiko su muzikos leidybos kompanijos „Universal Music“ atstovais Petri Mannonenasu ir dr. Nilsu Bortloffu.

Susitikimo metu buvo aptartos Lietuvos muzikinio turinio sklaidos pasaulyje galimybės, muzikos licencijavimo Lietuvoje tobulinimas ir autorių teisių klausimai.

kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson, Lietuvos muzikos atlikėjams svarbu atrasti geresnes galimybes platinti savo kūrinius tarptautiniu mastu: „Mes palaikysime visas iniciatyvas, skatinančias pritraukti investicijas kūrybai ir atlikėjų prisistatymui užsienyje. Naujosios technologijos padeda šalinti trukdžius, varžančius muzikos plėtrą. Negalime žinoti – galbūt jau netolimoje ateityje pasaulinė muzikos žvaigždė bus būtent iš Lietuvos“, – sakė ministrė.

Susitikimo metu aptartas Europos Sąjungos Tarybos darbo grupėje, kurioje dalyvauja ir Lietuva, svarstomas Autorių teisių skaitmeninėje rinkoje direktyvos projektas. Šiuo projektu taip pat siekiama nustatyti, kad interneto platformos, suteikiančios prieigą prie jų naudotojų įkelto turinio, privalėtų turėti ir šio turinio licencijas. Iki šiol muzikos leidybos kompanijų kuruojamas Spotify pralaimi konkurencinėje kovoje su laisvos prieigos platformomis.

„Universal Music“ atstovu teigimu, prie kompanijos veiklos plėtros Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse prisideda mažėjantis muzikos piratavimas, vis daugiau populiarumo sulaukiančios legalios internetinės muzikos klausymosi platformos.

Pagrindinis „Universal“ kompanijos tikslas Baltijos regione – dirbti ir su vietos atlikėjais, nes visose Baltijos šalyse vietinės muzikos rinkos yra labai stiprios.

Komentarai