Vaclovas Augustinas – pirmoji kūrybos kompaktinė plokštelė

Publikuota: 2018-03-08 Autorius: Ingrida Alonderė
Vaclovas Augustinas – pirmoji kūrybos kompaktinė plokštelė

2018 m. vasario mėnesį, po ilgų kūrybinių metų, bus išleista pirmoji kompozitoriaus ir choro dirigento, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Vaclovo Augustino autorinė plokštelė „Tau bet kokios sutemos šviesios“. Ją sudaro dešimt 1996–2017 metų laikotarpio kompozicijų. 

V. Augustino kūryba jau dvidešimt metų pasakoja turiningas muzikines istorijas, kurios žavi savo tikrumu ir gilia išmintimi. Visame pasaulyje, įvairiose erdvėse, nuolat skambanti jo muzika liudija apie kompozitoriaus kūrybos populiarumą. Nenuostabu, kad vadovaudamas Vilniaus miesto savivaldybės kameriniam chorui „Jauna muzika“, didžiąją savo darbų dalį paskyrė choriniams opusams, o ilgametės bendrystė su choru kelias bus įprasmintas pirmąja kompaktine plokštele. Šios kūrybinės raiškos kulminacija – keturi koncertai Kauno VDU Didžiojoje auloje (kovo 16 d)., Vilniaus Rotušėje (kovo 21 d.), Šiaulių „Polifonijos“ salėje (kovo 24 d.) bei Druskininkų „Eglės“ sanatorijoje (balandžio 7 d.). Taip pat bus galimybė išgirsti ir visą jaudinančio kūrybinio gyvenimo istoriją, kurią papasakos autorius.

„Šios plokštelės muzika ypatinga, nes tai mano muzika, estetinių nuostatų komplektas, manuoju būdu išgyventas santykis su įvairiais dalykais. Esu tikras, kad niekas pasaulio nemato mano akimis, o muzikos negirdi mano ausimis. Ar būtinai turiu būti įdomus ir svarbus pasauliui? Nemanau. Tačiau tikiu – esu įdomus ir svarbus Dievui. Aš sukomponuoju garsų derinius, kurie man atrodo gražūs, aš pasirenku tekstus, kurie vienaip ar kitaip yra svarbūs bei mane jaudina, imuosi idėjų, kurios „užkabina“, ir visu tuo aš noriu pasidalinti. Pirmiausiai su savo dainininkais, o paskui ir su visais kitais“, – apie savo kūrybos kompaktinę plokštelę pasakoja Vaclovas Augustinas.

Kompozitorius su choru „Jauna muzika“ nuoširdžiai kviečia visus chorinės muzikos mylėtojus į naujos kompaktinės plokštelės pristatymą ir koncertus, tikisi kartu pasidžiaugti tikrais muzikiniais pojūčiais bei pasidalinti naujais išgyvenimais.

Komentarai