Vilniaus Bernardinu bažnyčioje - jungtinis Švedijos ir Lietuvos merginų chorų koncertas

Publikuota: 2015-05-07 Autorius: Rūta Dambytė
Vilniaus Bernardinu bažnyčioje - jungtinis Švedijos ir Lietuvos merginų chorų koncertas

Gegužės 9 d., šeštadienį, 19 val., Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje bendrą koncertą surengs du merginų chorai: tai "Naujai suspindusi žvaigždė", Pasaulio chorų olimpiados Rygoje aukso laimėtoja Vilniaus "ViVA" (vad. Vilija Mažintaitė) ir Stokholmo Šv. Motiejaus (St. Matteus) merginų choras (vad. Anders Frisk) iš Švedijos.

Merginų choras iš Stokholmo Šv. Motiejaus bažnyčios Vilniuje viešės ir koncertuos pirmą kartą. Choras buvo įkurtas prieš 23 metus ir priklauso Stokholmo Šv. Motiejaus bažnyčios parapijai. Į koncertinį turą Lietuvoje atvyksta per dvidešimt 17–26 metų choro merginų, kurioms vadovauja buvęs Karališkojo Stokholmo muzikos koledžo auklėtinis Anders Frisk. Choras yra koncertavęs didžiuosiuose Europos miestuose - Paryžiuje, Barselonoje, Berlyne, Prahoje. Savo trumpos savaitgalio viešnagės metu Vilniuje choras ne tik koncertuos Vilniaus Bernardinų bažnyčioje , bet ir giedos Šv. Kazimiero bažnyčios sekmadienio mišiose, vyksiančiose 10 val. 30 min..

“Didžiuojamės, jog mūsų koncertinių turų geografiją papildys Lietuva, mums, skandinavams, žinoma kaip gilias chorinio dainavimo tradicijas turinti šalis. Taip pat, džiaugiamės turėdami galimybę pasirodyti kartu su Lietuvos choru. Jūsų chorai garsėja aukšta chorinio dainavimo kultūra, tad, tikiu, kad mano vadovaujamoms choristėms tai bus įsimintinas ir įkvepiantis projektas” - pasakojo Švedijos choro dirigentas.

Vilijos Mažintaitės vadovaujamas Vilniaus merginų choras "Viva" jau yra gerai žinomas Lietuvos chorinei bendruomenei. Nors choras yra vienas jauniausių šalyje, bet tai yra ir vienas pajėgiausių Lietuvos chorų, profesionaliai atliekantis sudėtingą ir įdomią chorinę muziką. Choro išskirtinis bruožas yra tas, kad į chorą merginas subūrė noras paskleisti naują požiūrį į chorinį dainavimą – dainuoti tai, ko klausytis patinka pačioms choristėms.

Choras "Viva" per keletą metų yra pelnęs ne vieną apdovanojimą ir profesionalumo pripažininmo ženklą: 2013 m. Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso I ture merginų chorų tarpe užimta I-oji vieta ir chorui patvirtinta I kategorija; 2014 m. sausį choras dalyvavo LRT projekte „Lietuvos balsai. Chorų Eurovizija“, kuriame „Viva“ buvo įvardintas kaip vienas perspektyviausių kolektyvų; tais pačiais metais choristės Lietuvai parvežė Aukso ir Sidabro medalius, iškovotus Rygoje vykusiose Pasaulio Chorų žaidynėse. Šiemet, kovo 28-ąją, choro „Viva” merginos Vilniaus miesto rotušėje atsiėmė "Aukso paukštės" apdovanojimą nominacijoje „Naujai suspindusi žvaigždė”.

Abiejų chorų merginos maloniai kviečia vilniečius ir miesto svečius į gegužės 9 d. 19 val. Bernardinų bažnyčioje (Maironio g.) vyksiantį koncertą, kuriame klausytojus džiugins intelektualia chorine muzika!

Įėjimas laisvas.

Komentarai