Naujienos

Salomono Sverdiolo šimtmečiui skirtas vakaras "Salomono Sverdiolo gyvenimo šventė"

Salomono Sverdiolo šimtmečiui skirtas vakaras "Salomono Sverdiolo gyvenimo šventė"

2024-02-19, Daiva Tamošaitytė

Stebint kultūrinį gyvenimą po nepriklausomybės atkūrimo, vis labiau supranti, kokį didelį vaidmenį jame vaidina valdžios atstovų kultūrinis išprusimas ir vertybinė pozicija, kad nuo jų sprendimų didžia dalimi priklauso, ar išliks remiamos dešimtmečiais puoselėtos liaudies meno tradicijos. Tautinio sąjūdžio istorija rodo, jog pagarba ir meilė tėvų įdiegtiems papročiams, jų tąsa nesustojo ir paskutinės, sovietinės okupacijos sąlygomis, ir kaip tik nuo kultūros renginių organizatorių sumanumo, pasišventimo ir sugebėjimo įtikinti to meto valdžią, o dažnai ir gudraujant, buvo išlaikyti ir sustiprinti liaudies meno barai.

NETEKTIS: mirė ARNOLDAS GURINAVIČIUS

NETEKTIS: mirė ARNOLDAS GURINAVIČIUS

2024-02-18, Asta ANDRIKONYTĖ, lrytas.lt

Mirė vienas kūrybingiausių Lietuvos kontrabosininkų Arnoldas GURINAVIČIUS (1954-02-28 - 2024-02-17). Vasario 17-ąją savo žemiškąją kelionę po sunkios ligos baigė buvęs ilgametis Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro (LNSO) artistas, kontrabosų grupės koncertmeisteris, daugelio kamerinių ansamblių narys ir solistas Arnoldas Gurinavičius. Vasario 28-ąją menininkui būtų sukakę 70 metų.

Orkestras iš arti

Orkestras iš arti

2024-02-15, Remigijus VITKAUSKAS

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras puoselėja gražią tradiciją kartą metuose surengti solo grojančių orkestro muzikantų koncertą. Būtent toks vakaras įvyko vasario 10 d. Filharmonijos Didžiojoje salėje. Koncerte „Orkestras iš arti“ su maestro Modesto Pitrėno diriguojamu orkestru solo grojo keliolika drąsių, ryškių LNSO artistų.

Arija ir 30 variacijų pagal Sergejų Okruško

Arija ir 30 variacijų pagal Sergejų Okruško

2024-02-10, Tomas BAKUČIONIS

2023 metais pasirodė naujausias pianisto įrašytas diskas su dar vienu ypatingu kūriniu – Johanno Sebastiano Bacho Arija ir 30 variacijų, dažniau vadinamu Goldbergo variacijomis.

Pasikalbėjimai po festivalio. 26-asis tarptautinis akordeono festivalis „Vilnius 2023“

Pasikalbėjimai po festivalio. 26-asis tarptautinis akordeono festivalis „Vilnius 2023“

2024-02-10, Eduardas GABNYS

Praėjusių metų lapkritį vyko tradicinis Tarptautinis akordeono festivalis „Vilnius 2023“, sukvietęs nemažai šio unikalaus instrumento virtuozų iš Serbijos, Ukrainos, Italijos, Belgijos ir net iš tolimosios Kinijos. Labai svarbu, kad renginyje dalyvavo daug Lietuvos atlikėjų, tarp jų gausus Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Akordeono katedros studentų būrys, o tai nuteikia optimistiškai.

Paskutinis pokalbis su Silvija Sondeckiene

Paskutinis pokalbis su Silvija Sondeckiene

2024-02-09, Audronė ŽIGAITYTĖ

Labai greitai prabėgo pirmieji netekties metai. Su Silvija Sondeckiene paskutinį kartą kalbėjomės namuose, į kuriuos iki tol eidavau domėtis Sauliaus Sondeckio koncertų maršrutais ir veiklos peripetijomis. Nors nuo vaikystės violončele kaip instrumentu susižavėjau klausydama anuomet Silvijos Narūnaitės. Ypač didelį įspūdį paliko nepaprasto grožio balta suknia vilkinti Camille Saint-Saënso „Gulbę“ griežianti... Tad pirmieji klausimai natūraliai kilo iš tų dienų prisiminimų.

Svarbiausia - namų dvasia

Svarbiausia - namų dvasia

2024-02-09, Andrius ŽARA

MUZIKOS BARŲ archyvas. 1998 metai. Pokalbis su Silvija SONDECKIENE. Vilniuje jau turbūt neatsiras nė vieno muziko, nežinančio apie jaukią Sauliaus Sondeckio namų oazę M. K.Čiurlionio gatvėje. Namų legendą stiprina ir tai, kad statybomis (senų namų rekonstrukcija) rūpinosi ir joms vadovavo violončelininkė Silvija Sondeckienė. Ar sunku pačiai muzikei tapti garsaus dirigento žmona, kuri savųjų talentų dalis paaukota, kad be rūpesčių klestėtų greta esantis didis žmogus. Apie tai ir kalbėjomės su ponia Silvija, mėgindami suprasti laimingo gyvenimo formulę.

VĖRINYS VERONIKAI

VĖRINYS VERONIKAI

2024-02-08, Mb.info

VĖRINYS VERONIKAI. Profesorės Veronikos Vitaitės 85 metų sukakčiai

LNOBT išrinko Metų solistus

LNOBT išrinko Metų solistus

2024-02-08, Renata Baltrušaitytė

LNOBT išrinko Metų solistus: jais tapo V. Miškūnaitė, M. Kastorina, K. Smoriginas ir G. Žukovskis Artistai vaidina žiūrovų džiaugsmui, tad ir apdovanojimai jiems teikiami teatro publikos akivaizdoje. Ši tradicija išsaugota: Metų solistai iškilmingai apdovanoti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje prieš prasidedant spektakliui.

Orkestras iš arti – kai LNSO muzikantai tampa solistais

Orkestras iš arti – kai LNSO muzikantai tampa solistais

2024-02-06, Skirmantė VALIULYTĖ

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras puoselėja gražią tradiciją kartą metuose surengti solo grojančių orkestro muzikantų koncertą. Būtent toks vakaras publikos laukia vasario 10 d. Filharmonijos Didžiojoje salėje. Koncerte „Orkestras iš arti“ su maestro Modesto Pitrėno diriguojamu orkestru solo gros keliolika drąsių, ryškių LNSO artistų.

NIKO koncertuos prestižinėje "Tonhalle" salėje Ciuriche

NIKO koncertuos prestižinėje "Tonhalle" salėje Ciuriche

2024-02-06, Irina MARTOS

Neseniai kamerinėje Niujorko "Carnegie Hall" salėje sėkmingai debiutavęs Vilniaus miesto ansamblis NIKO (meno vadovas Gediminas Gelgotas) netrukus pasirodys ir žymiojoje, dar 1895 metais paties Johannes Brahms inauguruotoje, Ciuricho koncertų salėje"Tonhalle" (Šveicarija). Tai - ypatingos reikšmės renginys, kuriame NIKO koncertuos ir drauge su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (meno vadovas Modestas Pitrėnas).

LVSO gimtadienio koncerte – Edgaro Montvido ir Gabrielės Bukinės duetas ir didingoji „Alpių simfonija“

LVSO gimtadienio koncerte – Edgaro Montvido ir Gabrielės Bukinės duetas ir didingoji „Alpių simfonija“

2024-02-06, Ieva BAČIULYTĖ

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, šiemet švenčia jau 35-ąjį orkestro gimtadienį. Vasario 8 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje ir vasario 9 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje orkestras surengs jau tradicija tapusius LVSO gimtadienio koncertus, kuriuose atliks vokiečių romantinės muzikos genijų – Richardo Wagnerio ir Richardo Strausso – muzikos šedevrus.

Muzikos ir meninio ugdymo mokytojų metodinė diena

Muzikos ir meninio ugdymo mokytojų metodinė diena

2024-02-05, Dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė

Sausio 26 d. Vilniaus rajono muzikos mokytojai susibūrė į metodinę dieną. Šįkart kvalifikacijos kėlimo renginys buvo skirtas ne tik gerosios ugdymo patirties pristatymui, bet ir susipažinimui su naujienomis. Metodinė diena sulaukė mokytojų susidomėjimo, nes renginyje buvo proga ir paklausyti pranešimų, ir pavartyti vadovėlių, ir susipažinti su naujutėliais natų sąsiuviniais, skirtais „Dainų dainelės“ jubiliejui, ir sutikti savo kolegas.  

Viena konkurso istorija

Viena konkurso istorija

2024-02-02, Jurgita Melienė

Mintyse neblėsta Costa Ricos „Šimtmečio muzikos“ tarptautinis konkursas-festivalis 2023, kuriame dalyvavo visas būrys pianistų iš Lietuvos. Viena iš dalyvių E grupės atlikėja, Rugilė Marija Melytė LMTA magistrantė.

Lietuviški akcentai tolimojoje Kosta Rikoje

Lietuviški akcentai tolimojoje Kosta Rikoje

2024-02-02, Audronė JASINEVIČIŪTĖ-IVANAUSKIENĖ

IV tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis-konkursas „Šimtmečio muzika“ San Chosė